הכרויות לאקדמאים – את מי זה יכול לשרת?

תחום ההיכרויות מקוטלג בצורות שונות. למשל, אנחנו יכולים למצוא חלוקה על פי גילאים, חלוקה על פי אזורים בארץ, חלוקה על פי סטטוס אישי (גרושים, רווקים, אלמנים), באופן טבעי אנחנו יכולים למצוא חלוקה על פי נטיות מיניות וגם על פי מעמד כלכלי. 

אחת החלוקות הפופולאריות ביותר היא על פי השכלה. כאשר ישנה קטגוריה ספציפית של הכרויות לאקדמאים. הרעיון הוא, בעלי תואר ראשון ומעלה יכולים לחפש ולמצוא גברים ונשים אשר נמצאים באותו סטטוס אקדמי דומה לשלהם. מי שרוצה, יכול גם לציין איזה תחום הוא לומד או למד, ובאיזה תחום יש לו תעודה. כך אם הוא יוכל לחפש בן או בת זוג מאותו תחום. 

על פניו זה אולי נשמע מוזר, הרי אם שני אנשים נפגשים ויש ביניהם קשר טוב, אין סיבה שתואר אקדמי או ניסיון אקדמי בכלל, יהווה חסם לקשר ביניהם. העניין הוא שיש אנשים שזה מפריע להם, וכן במקרים מסוימים, עצם העובדה שהם למדו או לומדים, יכול לייצר אצלם תחומי עניין משותפים. 

איך זה עובד בפועל?

בעקרון, אין הבדל בין הכרויות לאקדמאים לבין הכרויות אחרות. ההבדל הוא בכך שבתוך המאפיינים שכל מי שנרשם לאתר כמו onlylove או אפליקציה של הכרויות ופותח פרופיל, אזי שהוא מציין באופן ספציפי ומדויק, מה בדיוק הוא למד או לומד, וכן מה הוא מחפש, כאשר חלק משמעותי בחיפוש יתייחס להיבט האקדמי, למקצוע ולתארים. 

צריך לציין, נושא זה היה חיוני וחשוב גם הרבה לפני עולם ההיכרויות ברשת. כלומר, גם כשהוא נעשה בדרכים אחרות, אזי שהרבה פעמים היתה השפעה לשאלה מה למדו שני הצדדים והאם יש חיבור ביניהם בהיבט זה. לכן אפשר למצוא זוגות שבאמת קשורים זה לזו, דרך הלימודים האקדמיים. 

 

למאמרים נוספים: