אילוף כלבים – איך בוחרים מאלף בצורה נכונה

הרבה אנשים אשר בוחרים לאמץ כלב, מחליטים אחרי זמן קצר מאוד להחזיר אותו אל העמותה או האדם ממנו לקחו את הכלב, שכן הם לא מצליחים להסתדר איתו והם חשים שהוא לא מתאים למגורים בבית. 

אך האמת היא, אם הם רק ידעו כיצד לגשת אליו, איך לטפל בו ואיך ללמד אותו להתנהג בחברתם ובחברת אנשים בכלל באמצעות אילוף כלבים בסיסי, יש סיכוי רב שהשידוך ביניהם יצליח. במקרים רבים, כל מה שנדרש לשם כך הוא מאלף כלבים מקצועי. מדובר על איש מקצוע שיש לו את הידע ואת הכלים הנדרשים בשביל ללמד את הכלב כיצד להתנהג ואיך להשריש אצלו התנהגויות שיאפשרו לו להתנהל בצורה נכונה בכל מקום ובפרט בבית של בעליו החדשים. 

לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד מאלפי כלבים, השאלה היא כיצד בוחרים את המאלף הנכון. לפני שנסביר איך עושים זאת, עלינו לקחת בחשבון, הבחירה שנעשה בין מאלף כזה או אחר, צריכה לקחת בחשבון הן פרמטרים שקשורים אליו והן פרמטרים שקשורים לצרכים שלנו ושל הכלב שאימצנו. 

איך בוחרים מאלף כלב בצורה נכונה?

ראשית, אנחנו צריכים לבחון איזה ניסיון עומד לרשותם. כמה שנים המאלף עובד בתחום ואיך הוא יכול לעזור לבעלים לעבוד עם הכלב ולהגיע איתו לתוצאות איכותיות. 

שנית, עלינו לבחון מה הכלב צריך. מה בדיוק יכול להתאים לו בשביל שבסופו של דבר יוכל להתנהל בבית בצורה רגילה, מבלי לחשוש ומבלי שאנחנו נצטרך לפחד שמא הוא יגרום לנזק. 

שלישית, חשוב לבחון את שיטת האילוף והיכן הוא מתבצע. ישנן שיטות שונות (לצד מחיר אילוף כלבים משתנה) אשר יכולות להתאים לכלבים מסוגים שונים. צריך לוודא שהשיטה בה המאלף שלנו נוקט, יכולה להתאים לצרכים שלנו ולמה שרלוונטי עבורנו. 

 

למאמרים נוספים: