חדרי ארונות – האם זה מתאים לכל בית?

חדרי ארונות

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים להתקין חדר ארונות בבית שלהם. חדר זה, אשר מאוד נפוץ ומקובל בארצות הברית ובאירופה, הפך עם השנים להיות גם מאוד מקובל בישראל, הן במבנים רחבי היקף והן בדירות חדשות.

המטרה של חדר זה ברורה מאליה, החדר מכיל ארונות בגדים ולעיתים גם ארונות אחרים מתוך כוונה לאכלס שם בגדים, נעליים, חפצים ישנים, תכשיטים ועוד, כך בחדרי השינה אין צורך שיהיו ארונות, מה ששומר על הסדר במקום. זה הרבה יותר נוח והרבה יותר פשוט ומסודר.

חדרי ארונות הם מאוד נוחים לשימוש ומאוד פרקטיים, השאלה היא, האם הם רלוונטיים לכל אחד, האם בכל בית נכון להתקין חדר כזה? ברור מאליו שיש מקרים בהם חדר כזה נדרש יותר מאשר במבנים אחרים, יש מקרים רבים בהם לא ניתן להקים חדרים כאלה כלל, וכאן עולה השאלה, מתי זה מתאים ומתי זה נכון להתקין חדר כזה.

לפני שנציג כמה נקודות בנשוא, חשוב להבהיר, בכל עת אנחנו יכולים לבנות חדר ארונות. באופן טבעי זה יהיה הרבה יותר נוח לעשות את זה כשאנחנו מחליטים לבנות בית חדש או לשפץ בית ישן ובכל זאת, גם אחרי שאנחנו מאכלסים אותו, זה אפשרי להקים חדר ארונות. כל מה שאנחנו צריכים זה לקחת שטח מחדרים אחרים, לתחום אותו בקירות כמו חדר לכל דבר, לבנות ארונות וכך יש לנו חדר ארונות.

למי זה יכול להתאים והאם תמיד זה נכון?

חדר ארונות יכול להתאים בדרך כלל, לזוגות עם או בלי ילדים, ככל שהמשפחה יותר גדולה זה יותר משתלם. כמו כן, חדר ארונות יכול להתאים לכל אחד שיש לו הרבה בגדים, נעליים וציוד אחר. אין טעם להקים חדר כזה אם אין מה לאכלס בתוכו.

לא בכל מקרה זה נכון להקים חדר כזה. אם השטח של המבנה קטן, חבל לבזבז חלק ממנו על הקמת חדר חדש. מה שכן, זה נכון לתכנן את המבנה בצורה כזו, שיהיה ניתן אולי בעתיד לבנות חדר ארונות ביחס מידתי לשטח הדירה.

למאמרים נוספים: