גיל מומלץ השתלת שיער

גיל מומלץ השתלת שיער

לא מעט בחורים צעירים מוצאים את עצמם מתמודדים, לצערם, עם נשירת שיער והתקרחות. ישנה טענה שהיום זה רווח יותר מאשר בעבר, בין היתר בגלל שימוש רב בתכשירי שיער שגורמים לנשירה, חשיפה לחומרים סביבתיים שמזיקים לשיער וכן מסיבות גנטיות ותורשתיות שונות. 

הרבה מאוד צעירים מבקשים להימנע מתופעה זו, אחת הדרכים שלהם לעשות זאת, היא באמצעות טיפול השתלת שיער, השאלה היא מתי נכון לעשות זאת. שכן, כמו בלא מעט מקרים אחרים של טיפולים אסתטיים, גם במקרה של השתלת שיער, זה לא נכון בהכרח לעשות זאת מיד כשמגלים את הבעיה אלא אפשר לחכות עם זה עד שזה יתאפשר מבחינה פיזיולוגית. 

לפני שאנחנו נסביר איזה גיל מומלץ השתלת שיער ומתי נכון לעשות את זה, חשוב להבהיר, כל טיפול השתלת שיער חייב להתבצע אצל אנשי מקצוע, כלומר רופאים שמתמחים בתחום. באופן טבעי, אם מדובר ברופא מקצועי ומנוסה, הרי שהוא יבחן את נקודת הזמן בה נמצא המטופל, כלומר בן כמה הוא, ויחליט האם נכון לבצע את הטיפול כעת או לחכות עם זה. 

מתי מבצעים טיפול השתלת שיער ולמה דווקא בגיל זה?

מרבית הרופאים סבורים שיש לבצע טיפול השתלת שיער אחרי גיל 18, יש רבים שסבורים שנכון לבצע אותו אחרי גיל עשרים ואפילו אחרי גיל עשרים וחמש. כלומר, יש לחכות עם זה לפחות שבע שנים מהרגע בו ניתן לבצע טיפולים אסתטיים רבים אחרים. 

ההסבר לכך הוא, שרק בגיל עשרים וחמש ההתקרחות מתחילה להגיע לשיאה. אם טיפול השתלת שיער יתבצע קודם לכן, הוא לא יהיה יעיל (קראו בנושא באתר נותנים בראש), מאחר ותהליך ההתקרחות עדיין יימשך, מה עוד שייתכן מאוד שהוא יזרז את התהליך באזורים אחרים בראש. לכן, נכון לחכות עם זה עד גיל 25. 

 

למאמרים נוספים: