הטרדות בטלפון: איך מתמודדים ולמי כדאי לפנות?

הטרדות בטלפון

כל אדם שחי במדינת ישראל זכאי לשמור על זכויותיו במסגרת הדמוקרטיה. אחת מהזכויות הבסיסיות שחלות על כל אדם היא הזכות לחירות, כך שכל אדם זכאי להיות בטוח ומוגן נפשית ופיזית בכל מקום בו הוא נמצא. ישנם אנשים, גברים ונשים כאחד הסובלים מהטרדות שונות הבאות לידי ביטוי בטלפון האישי שלהם כמו שיחות רבות במהלך היום והלילה ללא הצדקה, הודעות מטרידות או מאיימות או כל דבר נוסף המפריע לאורך החיים השגרתי והתקני של האדם.

בעידן הטכנולוגי של היום לצערנו יש למטרידים הטלפוניים מגוון דרכים באמצעותם הם יכולים להפריע או לאיים על אדם, אם באמצעות הודעות ווטסאפ פוגעניות, שיחות רבות, הודעות קוליות, מסרים באמצעות תמונות או סרטונים ועוד הטרדות בטלפון לא נעימות.

איך מתמודדים עם הטרדות טלפוניות

כל אדם צריך לחיות את חייו כפי שהוא מוצא לנכון, כך שאם פתאום בן זוג לשעבר מתחיל ליצור קשר טלפוני באופן מטריד שאינו מקובל על האדם השני – דבר זה נחשב להטרדה. הטרדה טלפונית נחשבת לעבירה פלילית והעונש עליה יכולה להגיע לעד שלוש שנות מאסר.

כאשר אדם מקבל שיחות א הודעות טלפוניות מאיימות, פוגעניות, מיניות או שיחות רבות ללא הפסקה הטורדות את מנוחתו הוא יכול לגשת לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה על הטרדה טלפונית. המשטרה תפתח תיק ותחקור את העניין, ותחליט האם כתב אישום או לבטל ולסגור את התיק. בית המשפט יפעל בהתאם להתנהלות המשטרה הנוגע לעניין.

התייעצות עם עורך דין מומחה

חשוב להבין כי הטרדות בטלפון הן דבר משתנה וכל מקרה תלוי בפני עצמו. ישנם סוגים שונים של הטרדות טלפוניות, ולכן מומלץ להתייעץ עם עו"ד פלילי מומחה בתחום שיכול לבדוק כל מקרה לגופו ולייעץ בהתאם כיצד כדאי לפעול.

באופן כללי, כל שיחת טלפון או הודעה שהיא בעייתית עבור מקבל השיחה או ההודעה נחשבת כהטרדה. כדי לקבוע מהי החומרה של ההטרדה ש לבחון את הרקע למקרה, היחסים בין המטריד לאדם המוטרד, מהי התדירות של ההטרדות שמתבצעות והאם יש דרך להוכיח את ההטרדות. כדאי לפעול בנושא בהתאם לבדיקתו של עורך הדין והמלצתו.

למאמרים נוספים: