מה הוא עגיל הליקס?

עגיל הליקס

ניתן לעשות עגילים באזורים נרחבים ברחבי הגוף אך בכל זאת נראה שחלק ניכר מהם נעשים באופן שגם בה יש לא מעט אפשרויות. העגיל הנפוץ ביותר באוזן הינו בתנוך האוזן אך ישנו גם עגיל ה-"הליקס" אשר צובר תאוצה ונראה שיותר ויותר אנשים בוחרים לנקב חור לעגילי הליקס, ראו באתר http://valoro.co.il. עגיל זה הינו עגיל שממוקם בחלק הקדמי של האוזן כאשר יש הליקס קדמי והליקס רגיל.

הליקס

פירסינג הליקס הוא למעשה מיקום של עגיל הקרוי על השם של השפה החיצונית של האוזן. מכיוון שזמן הדיקור של עגיל זה הינו קצר, מי שעושה את עגיל זה מדווח לרוב על רמת כאב נמוכה. יש לציין שאמנם ניקוב חור לתכשיט הליקס נחשב לפשוט אך על פי מנקבים מקצועיים מדובר בניקוב מורכב. למעשה, לאחר הניקוב זמן ההחלמה יכול להיות ארוך מאוד ביחס לעגילים אחרים, כמה חודשים עד שנה וישנן אפשרויות לסיכונים שונים. על מנת להתגבר על הסיכונים, חשוב לעשות את העגיל עם עגילים וציוד נלווה מחוטים ושהעגיל ייעשה בצורה מקצועית ביותר.

במיוחד בעגילים לאוזן מסוג זה, חשוב שלא להתפשר על איכות העגילים ולבחור בעגילים מחומרים שידועים בכך שאינם נוטים לגרום להתפתחות אלרגיות. יש לציין שמדובר בעגיל שכאשר עושים אותו, יש לבדקו את רישות כלי הדם באזור על מנת שאלו לא יפגעו כתוצאה מהתהליך. בנוסף, בעת תהליך ההחלמה, כתוצאה מכך שהעגיל  ממוקם בחלק החיצוני העליון של האוזן ועלול לקבל מכות, חשוב לשמור עליו בצורה הטובה ביותר על מנת שזמן ההחלמה לא יתארך. ההליקס עלול לקבל מכות מהמסרק, מכובע ועוד.

הליקס קדמי

הליקס קדמי ממוקם בחלק הפורנטלי של האוזן ולמעשה ממוקם ממש בצד השני של האוזן לעומת ההליקס הרגיל. הסוג הקדמי מאפשר בחירה בין שלושה גבהים כאשר הגובה הנמוך מביניהם מאפשר הגנה על האוזן בצורה הטובה ביותר וגם מדובר במיקום אסתטי. בניגוד להליקס רגיל, זמן ההחלמה של עגיל זה קצר בכמעט חצי. בנוסף, עגיל זה נוטה לקבל פחות מכות כך שזמן ההחלמה לא צפוי להתארך והוא מאפשר שינה על האוזן בנוחות.

למאמרים נוספים: