איך לבחור משקפי ראייה איכותיות

משקפי ראייה איכותיות

אנשים רבים מגלים עם השנים שהם זקוקים למשקפיים כדי לראות טוב יותר. לפעמים מדובר על מאפיינים גנטיים שבאים לידי ביטוי עם ההתבגרות, בפעמים אחרות מדובר על עבודה מאומצת על המחשב או אפילו על מצב שנולדים עמו. בכל מקרה, ברגע ששמים לב שהעיניים מתעייפות מהר מידי, שהראייה הופכת למטושטשת יותר או שיש קושי לקרוא מרחוק- חשוב לגשת לבדיקת ראייה. יש לשים לב כי קיים הבדל בין אופטיקאי לבין אופטומטריסט, לכן חשוב להיבדק אך ורק אצל אופטומטריסט מוסמך בעל תעודה שמוכיחה זאת. לא פעם ניתן להיכנס לחנות משקפיים ולראות תעודה על הקיר, אך חשוב לוודא כי התעודה אכן שייכת לבעל המקצוע שבודק אתכם. מדובר בבדיקה חשובה, היות והיא זאת שמאפשרת להתאים לכם את משקפי הראייה המתאימים ביותר לצרכים שלכם.

טיפים לבחירת משקפי ראייה איכותיות

כאמור, הטיפ הראשון של אופטיקה דורון הוא לעבור בדיקת ראייה מקצועית אצל אופטומטריסט מוסמך. הבדיקה צריכה לכלול בחינה של חדות הראיה בעדשות שונות, היות וזוהי הבדיקה היחידה שיכולה לקבוע את סוג העדשה שמתאימה לכם. ניתן היום למצוא בדיקות מודרניות יותר, אך חשוב לא לוותר על הבדיקה הוותיקה והטובה. התאמה בלתי מדויקת של העדשות, תגרום לתחושה לא נעימה, סחרחורת, בחילה, כאבי ראש וכמובן נזק מצטבר לעין. לכן חשוב להשקיע בבדיקה איכותית וכמובן בעדשות ברמה הגבוהה ביותר. התאמת המסגרת עצמה, היא עניין של תקציב. מי שירצה להשקיע יותר – מוזמן. אך מבחינה בריאותית הכי חשוב להקפיד על עדשות איכותיות.

מבחינת בחירת המסגרת, יש צורך לתת את הדעת לא רק לעיצוב שלה, אלא גם למשקל שלה, ההתאמה שלה למסגרת הפנים שלכם וכמובן הגודל שלה. המשקפיים צריכות לשבת בצורה נוחה ומומלץ לבחור במותגים שמתמחים בתחום, ולאו דווקא במותגי אופנה. חשוב להתאים את המשקפיים לצרכים שלכם, היות וישנה מסגרת שונה שמתאימה לספורטאים או למי שיושב כל היום מול המסך. מומלץ לבחור לעבוד עם חנות מקצועית ואיכותית, אשר תוכל לספק לכם עדשות איכותיות בעלות ציפוי טוב שאינו נשרט ואשר מסנן את רוב קרני ה- UV. כאשר מדובר על משקפי ראייה, מומלץ ללכת על הטוב ביותר.

למאמרים נוספים: