איך ניתן לזרז לידה באופן טבעי

כל היריון סופו להסתיים בסופו של דבר אבל יש עוברים שמתעקשים להישאר עוד קצת ברחם החמימה של האם. 

9 חודשים

החודש התשיעי מרגיש אצל כל אישה בהיריון ארוך יותר מכל חודש אחר. הציפיה, ההתרגשות, הפחד, כל הרגשות מתערבבים יחד ולצד החששות מהלידה יש גם רצון עז להגיע אליה כבר ולעבור את זה. אף על פי שמומלץ לנצל את תקופה סוף ההיריון למנוחה, לאגור כוחות לעתיד ולהכין את עצמך נפשית ופיזית לקראת הלידה והתקופה שאחריה, תוכלי לעשות כמה דברים כדי לקדם את ההיריון לסופו, לזרז את הלידה. 

ככה התחלתם וככה תסיימו

אחת הדרכים הנחמדות לזרז לידה היא בעזרת קיום יחסי מין. יכול להיות שלא ממש מתחשק לך ואת מרגישה לא נוח בגוף שלך כרגע, אבל דווקא סקס יכול מאוד לעזור לך. הסיבה העיקרית היא שבנוזל הזרע ישנם הורמונים המסייעים לצוואר הרחם להתרכך וכך לקצר אותו ולגרום לפתיחה לקראת לידה. מעבר לכך סקס רומנטי ירגיע אותך ויגרום לעלייה בהורמון האוקסיטוצין שלו חשיבות מכרעת בהתפתחות צירים. את שחרור האוקסיטוצין אפשר להשיג גם על ידי עיסוי פטמות. לא בטוח שכדאי לשלב את זה עם סקס מאחר שלא בטוח שזה ירגיש נעים, אבל כדאי לעשות זאת בזוג ולהתמיד כחצי שעה בעיסוי הפטמות. 

ללכת לחדר הלידה

זאת אומנם נשמעת כמו בדיחה אבל להזיז את הגוף מעט, לעשות פעילות ספורטיבית קלה ובעיקר הליכה יכול לסייע לתהליך הלידה להתקדם. בזמן ההליכה העובר ירד למטה, יתברג לאיטו בתעלת הלידה וביחד עם האוקסיטוצין יחלו צירים להתפתח. המלצה ידועה היא לצעוד על חוף הים יחפה. ההליכה עם מגע החול על כפות הרגליים גורם לזירוז לידה טבעי

למידע נוסף על זירוז לידה באופן טבעי אתם מוזמנים להיכנס לאתר https://naomidror.com/

 

למאמרים נוספים: