איך לבחור שטיח לחדר ילדים

שטיח לחדר ילדים

אחד החפצים המשמעותיים ביותר בכל חדר ילדים, הוא שטיח. הורים רבים בוחרים לרכוש שטיחים לחדר ילדים מכמה סיבות, כפי שנוכל לראות מיד, ובדרך כלל הם בוחרים לעשות זאת כבר מהרגע הראשון, כלומר מהרגע בו הם מעצבים חדר לתינוק החדש, הם בוחרים לשים בו שטיח מסוג מסוים ועם הזמן, הם משנים אותו בהתאם לצורך.

ישנן מספר סיבות מדוע הורים בוחרים לשים מבחר שטיחים בחדרי ילדים, ואלה הסיבות שמשפיעות כך או אחרת על השטיח שהם בוחרים עבורו. הסיבה העיקרית היא, ששטיח מאפשר לילד לזחול או ללכת על הרצפה בצורה בטוחה, מבלי חשש שיקבל מכה מהרצפה. הוא מגן עליו. הסיבה השנייה היא ששטיח הוא מבודד ומאפשר לילד ליהנות מרצפה חמימה ונעימה בימים קרים והסיבה השלישית היא עיצוב, הוא מוסיף נופך מיוחד של עיצוב עם צבעים ודוגמאות שונות.

כעת הרבה יותר פשוט לדעת כיצד עלינו לבחור שטיח עבור חדר ילדים. בשלב הראשון, אנחנו צריכים לבחון עד כמה הוא בטוח עבורם. לשם כך עלינו לבחון ממה הוא עשוי, איזה סוג אריגים יש בו, עד כמה הוא נעים ועד כמה אפשר ליהנות מהם.

בשלב השני, אנחנו צריכים לבדוק עד כמה הוא מבודד. לשם כך, יש לבדוק גם את האריגים. ישנם שטיחים לילדים מצמר שהם מחממים מאוד, בעוד אחרים עשויים מבד והם פחות מבודדים.

כאמור יש את החלק של העיצוב, כאן אנחנו צריכים לבחור על פי סגנון ועיצוב החדר מחד ומאידך על פי גיל הילד והעיצוב שיכול להתאים לו.

ישנן נקודות נוספות על פיהן נבחר שטיח לחדר ילדים. למשל, עד כמה קל לנקות אותו. עלינו לקחת בחשבון שילדים נוהגים ללכלך את השטיח בכתמים שונים ומעבר לכך, אסור שהשטיח בחדר שלהם יצבור אבק וחול, מאחר וזה יכול לגרום להם לפגיעה בריאותית משמעותית. לכן חשוב שאנחנו נבחר עבורם שטיח שיהיה לנו קל ונוח לנקות בכל מצב.

נקודה אחרת היא כמובן גודל השטיח, אנחנו צריכים לבחור שטיח שיתאים לגודל החדר ויהיה לנו נוח לשים אותו בצורה נוחה ופשוטה.

למאמרים נוספים: