איך לבחור אבקת חלבון?

אבקת חלבון

מי שמחפש היום אבקת חלבון בחנויות לתוספי תזונה או חנויות שמיועדות לספורטאים אשר מוכרות גם אבקות, תוספים ודברים אחרים, יכול למצוא על המדפים מגוון רחב של מוצרים אשר מגיעים מחברות שונות.

אנחנו יכולים למצוא אבקות חלבון אשר מגיעות בשקיות בגדלים שונים, אבקות חלבון שעשויות מחומרים שונים ועוד. השאלה היא, איך לבחור אבקת חלבון שיכולה להתאים לנו, כיצד בוחרים אבקת חלבון שיכולה להתאים לתפריט שלנו.

כאן אנחנו יכולים לחלק את התשובה למספר רבדים. ראשית, בשביל למצוא את אבקת החלבון שמתאימה לנו, אנחנו צריכים לדעת תחילה מה הם הצרכים שלנו, מה בדיוק אנחנו מחפשים. האם אנחנו מחפשים תחליף לתזונה, האם אנחנו מחפשים תוספת, האם אנחנו מחפשים אבקה לצורך מזון באימונים או לכל דבר אחר.

שנית, אנחנו צריכים לדעת באילו כמויות אנחנו רוצים להשתמש. האם מדובר באבקות גדולות, קטנות, כמה פעמים ביום אנחנו אמורים לצרוך אותן, כיצד אנחנו אמורים לצרוך ומתי.

שלישית, איזה סוג של אבקת חלבון אנחנו רוצים לצרוך, האם מדובר באבקת חלבון מהחי, אבקת חלבון מהצומח, אבקת חלבון שמיועדת לטבעוניים. צריך לומר, אנחנו יכולים למצוא בשוק גם אבקות חלבון כשרות וגם כאלה שאינן כשרות. הכל שאלה מה אנחנו רוצים ומה מחפשים.

עוד נקודה שאנחנו צריכים להתייחס אליה היא, מה המחיר שאנחנו מוכנים לשלם עבור האבקה, האם אנחנו מוכנים להשקיע בכך סכומי כסף גדולים, האם אנחנו מוכנים להשקיע בכך סכומים קטנים. כמובן שזה עניין לא רק מבחינת סוג האבקה שאנחנו רוצים לקנות באתר אול אין פרו אלא מעבר לכך, מאחר ויש אבקות שאנחנו נידרש, סביר להניח, לקנות דרך אתרי אינטרנט ויש אבקות שנוכל לקנות בחנויות השונות, וגם פה יש שיקול כלכלי מסוים.

לפני סיום חשוב להדגיש, אבקות חלבון מיועדות לספורטאים, אך לא רק להם, בכל מקרה בשביל להשתמש בהן, יש לפנות אל איש מקצוע, שידע לספק לנו גם את המידע על האבקות וחשוב לא פחות, כיצד אנחנו יכולים לשלב אותן בתפריט שלנו מבלי לגרום לעצמנו שום נזק ומבלי לגרום לשינוי תזונתי חד מדי.

למאמרים נוספים: