איך ניתן להקטין את האף?

להקטין את האף

אף גדול ובולט יכול להשפיע מאוד על הביטחון והדימוי העצמי. למרות שבעזרת הטכנולוגיה של היום, וכמובן הפילטרים שיש במצלמות הסמארטפונים, ניתן לשנות ולשפר את המראה החיצוני בלחיצת כפתור – דבר זה בלתי אפשרי בחיים האמיתיים ובמפגש פנים מול פנים. הפתרון להקטנת האף, וכך לתיקון של כל מראה הפנים, הוא באמצעות ניתוח להקטנת אף המבוצע במרפאת מומחים של מנתחים פלסטיים.

אז מה כרוך בניתוח שכזה והאם ישנם סיכונים? כל זאת ועוד במאמר הבא שלפניכם.

ניתוח להקטנת אף

ניתוח הקטנת אף הינו ניתוח קוסמטי הנועד לשפר את המראה החיצוני של מבנה האף, ולהקטין את היקפו כך שיראה הרבה יותר מעודן ואסתטי ובעיקר פרופורציונלי לכלל מבנה הפנים (קראו בהרחבה איך להקטין את האף). בטרם הניתוח המנתח יבצע הדמיה של האף לצורך עיצוב מחודש של מבנה האף, תוך התאמה למגוון פרמטרים מהותיים שיכולים להשפיע על התוצאה הסופית כמו מבנה הפנים, מבנה הסחוס, עובי העור באזור האף, גילו של המטופל ועוד.

במידה ומדובר על שינוי קטן יחסית, ניתן לבצע את הניתוח בשיטה הסגורה המאפשרת גישה מהחלק הפנימי של האף וכך הימנעות מגרימת צלקת חיצונית על האף. לאחר הניתוח האף יקובע באמצעות סד מיוחד שיבטיח שמירה על צורתו החדשה, וכעבור שבוע ניתן יהיה להסירו ולחזור לפעילות רגילה ללא מאמץ ניכר כמו פעילות גופנית.

האם קיימים סיכונים בניתוח?

כמו בכל פרוצדורה ניתוחית ראו כאן, גם בניתוח אף עלולות להתרחש תופעות לוואי כתוצאה מהפעולות הכירורגיות שבוצעו באזור האף. למרות שברוב המקרים מדובר על תופעות לוואי וסיכונים קלים בלבד, חשוב לבחור רק מנתחים מקצועיים ומוסמכים לביצוע ניתוחי הקטנת אף. בטרם בחירת המנתח המתאים, כדאי להתרשם מתוצאות ניתוחי אף שבוצעו על ידו עבור מטופלים אחרים.

למאמרים נוספים: