ככה תדעו שאתם סובלים מדלקת חניכיים

סובלים מדלקת חניכיים

דלקת חניכיים זוהי תופעה שחלק גדול מהאוכלוסייה סובלת ממנה. חשוב להיות מודעים לסימנים המוקדמים שלה ולטפל בה מיד כאשר היא מופיעה. כך ניתן יהיה לעצור את התהליך ולהציל את המצב לפני שהוא יחריף.

מרפאת שיניים תל אביב שתפה אותנו בחמישה סימנים המעידים על דלקת חניכיים מתפתחת.

סימן ראשון – אתם רואים אדמומיות

חניכיים בריאים אמורים להיות בצע ורוד בהיר עם מראה מוצק. אם אתם רואים את החניכיים שלכם בצבע אדום סגול, זהו סימן אזהרה ראשון כי החניכיים שלכם בצרה. הצבע השונה של החניכיים נגרם בגלל הימצאותם של החיידקים שם.

סימן שני – חניכיים נפוחים

אחד מהשלבים הראשונים של מחלת החניכיים אלו הם חניכיים נפוחים ומודלקים. אם אתם סובלים מהדבר, חשוב שתאמצו שגרה קבועה ועקבית של היגיינת הפה.

סימן שלישי – דם בכיור

אם אתם רואים דם בכיור לאחר שאתם מצחצחים שיניים או עושים שימוש בחוט דנטלי, סימן שהדלקת מתחילה להתפתח בחניכיים. הדימום הוא אחד מהשלבים המוקדמים ויש לתת עליהם את הדעת בהקדם ולגשת לרופא שיניים מומחה בתחום, הקליקו כאן.

סימן רביעי – היפרדות של החניכיים

אם אתם מגלים ביום בהיר אחד כי השיניים שלכם נראות לכם גדולות מכפי שהם היו ואתם מגלים סימנים להיפרדות השיניים מהחניכיים או נסיגת חניכיים, אתם למעשה מגלים סימן קלאסי נוסף המצביע על דלקת חניכיים. זהו לא שלב בהזדקנות הגוף. זוהי בעיה בחניכיים. היא צריכה טיפול בהקדם.

סימן חמישי – ריח רע מהפה

אם אתם סובלים מריח רע מהפה או מטעם רע במיוחד, הדבר עשוי גם כן להצביע על מחלת חניכיים מתקדמת. כאשר מצטבר פלאק על הלשון, זה יהיה האשם העיקרי בריח הרע מהפה.

סימן שישי – חניכיים רגישים

אם החניכיים שלכם הפכו להיות רגישים למגע או שאתם מגלים כי רווחים חדשים נותרו לכם בין השיניים, השיניים שלכם רופפות או שישנו שינוי במנשך, אתם חייבים לטפל בחניכיים שלכם ולעקוב אחר מצבם. הדבר עשוי למנוע את החרפת המצב ואת היווצרותה של מחלת חניכיים מתקדמת.

חשוב להיות ערניים למצב הפה, השיניים והחניכיים. עם ערנות וטיפול נכון ועקבי, מצב הפה יישמר היטב לאורך ימים ושנים.

למאמרים נוספים: