שתלים

השיניים בפה משמשות אותנו ללעיסת אוכל, דיבור תקין וכמובן שמירה על מראה אסתטי וחיוך יפה. כאשר השיניים נופלות מהפה כתוצאה מחבלה, מחלה או בעקבות הזדקנות – נפגעות פעולות שגרתיות שהיינו רגילים אליהם ביומיום, דבר שעשוי להקשות מאוד על אכילה ודיבור וכן גם להשפיע על המראה החיצוני והדימוי העצמי כתוצאה מחוסר בשיניים.

הודות להתקדמות הטכנולוגיה בתחום רפואת השיניים האסתטית, קיימים פתרונות מצוינים לתיקון פגמים וחוסרים של שיניים באמצעות התקנת שתלים דנטליים בפה.

מהם שתלים דנטליים?

שתלים דנטליים מהווים את החלופה הטובה ביותר לחוסר של שן אחת או יותר בפה, בין אם מדובר על אובדן שיניים כתוצאה מבעיה בריאותית, חבלה קשה בפה או תהליכי הזדקנות שפגעו בחוזק השיניים והלסת. השתל הדנטלי מעניק את העוגן והתמיכה הדרושה להחזקת כותרת השן במקומה, ולכן ניתן להיעזר בהשתלת שין אחת או יותר על פי הצורך ולהימנע מהתקנת שיניים תותבות.

שיטות להשתלות שיניים

  • שיקום שיניים באמצעות שתלים – כשחסרה שן אחת או יותר בפה, ניתן לשקם את השיניים החסרות באמצעות שתלים דנטליים שיחליפו את המבנה המלא של השן שחסרה, אם באמצעות שיקום מוברג או מודבק.
  • השתלת שיניים ביום אחד – תהליך שיקום שיניים מצריך לרוב טיפול מתמשך והדרגתי, אך במקרה ואיכות העצם בלסת של המטופל טובה וחזקה ניתן יהיה לבצע את תהליך השיקום בטיפול אחד בלבד. 
  • השתלת שיניים ממוחשבת – במקרה של שיקום מורכב, ניתן לדייק את תוצאות השיקום של השתלים באמצעות שימוש בהדמיה ממוחשבת שתאפשר לתכנן את הליך השיקום באופן מפורט, ולאחר מכן ליישם את התהליך בפועל בפיו של המטופל.
  • הרמת סינוס והשתלת עצם – השתלת שתל דנטלי מחייבת בסיס חזק של עצם בלסת, כך שגם במקרה וחסרה עצם איכותית ועמידה ניתן להשלים אותה לצורך תהליך ההשתלה באמצעות השתלת עצם או הרמת סינוס.

היכן ניתן לבצע השתלת שיניים איכותית?

תהליך השתלת שיניים הוא מורכב, ולכן דורש מומחיות ודייקנות רבה בתחום זה. במרפאת המומחים של ד"ר ג'רי כהן מבוצעים מגוון טיפולי שיניים אסתטיים מתקדמים בסטנדרט גבוה, ביניהם גם טיפולי השתלות שיניים המבוצעות במגוון טכניקות ושיטות המותאמות למצבו של כל מטופל. 

 

למאמרים נוספים: