האם נכון לקנות מיטת נוער לילד קטן?

מיטת נוער לילד קטן

הורים הם אחראים על הילדים שלהם, לדאוג שהם לבושים חם ביום חורף, ולדאוג על איכות השינה של הילד. כאשר שמים לב שהמיטה הנוכחית של הילד כבר אינה מתאימה למידותיו, יש צורך לקנות לו מיטת חדשה באתר הזה. רבים מההורים מתלבטים האם לקנות מיטת נוער או מיטת מעבר? זו בהחלט החלטה קשה, שיש לה יתרונות וחסרונות, אז  האם נכון לקנות מיטת נוער לילד קטן?

יתרונות של מיטת נוער

רבים מההורים בוחרים לקנות לילדים שלהם מיטת נוער יש בכך יתרונות רבים. גם אם גופו של הילד קטן גודל המיטה מאפשר לילד להביא חבר אתו ביחד ולישון. בנוסף לכך למיטות הנוער יש ארגז מצעים גדול כך שיש מקום לאחסון נוסף בבית, כמו כן גם המיטה יכולה לשמש לזמן ארוך עבור הילד, וכך אין צורך להחליף את המצעים והמיטה בכל פעם. ניתן לבחור מיטה בצבעים וקווים נקיים כך שתתאים גם לילד מבוגר יותר. עוד יתרונות נוספים שבמיטת נוער, ניתן לארח אורח מבוגר, ואילו במיטת מעבר למשל לא. יתרון נוסף הוא שכיום יש בשוק מיטות עם מעקה, כך שגם ההורים שחוששים שהילדים שלהם יפלו מהמיטה ויחוו נפילה, המעקה מגן עליהם מפגיעות אלו.

בדקו מבחר מיטות מתכווננות באתר רק מזרנים

יתרונות של מיטת מעבר

למיטת מעבר יש גם  יתרונות, מיטת המעבר כשמה כן היא, משמשת למעבר בין  לול התינוקות למיטת נוער. מיטת מעבר מתאימה לילדים שגודלם קטן או כאשר הלול כבר אינו מתאים למידות הילד. ניתן לומר גם שהורים לילדים שובבים שיצאו  בגיל קטן מהלול  העדיפו להעביר אותם למיטת מעבר. במיטת מעבר גודלה קטן כשל הלול עם אותם מצעים כך שמיטת מעבר גורמת לכך שהמעבר יותר קל ומתאימה לילדים שמעברים קשים להם, ובנוסף משום שהגודל לא משתנה המקום בחדר לא משתנה.

אם כך ניתן לומר כי התשובה לשאלה הזו היא תלויה בגילו של הילד, במקום שיש בבית, ובנוחות שיש במיטה. ניתן למצוא ילדים קטנים שישנים במיטת נוער וגדלים היטב והמיטה הזו משמשת אותם לשנים רבות.

למאמרים נוספים: