נייק דאנק לואו פנדה

נעלי נייק

נייקי היא ללא ספק אחת מחברות הביגוד המוכרות בעולם. היא מתמחה בביגוד והנעלת ספורט ונחשבת ליצרנית נעלי הספורט הגדולה בעולם. סיפורה של החברה מתחיל בשנת 1964 אז פיל נייט הקים את חברת "ספורט הפס הכחול" אשר שיווקה נעליים של חברה מיפן בשם אוניטסוקה. השותף השני שלו להקמת החברה היה ביל בוורמן שהיה אז מאמן ריצה באוניברסיטה של אורגון שם הכירו. בשנת 1966 לאחר הצלחה יחסית של החברה, פתחו השותפים את החנות הראשונה של החברה בקליפורניה והחברה החלה לצבור תאוצה.

מחפשת נעלי נייק? בקרי בחנות >>>

פריחתה ושגשוגה של החברה 

במהלכם של שנות השמונים, אחד המהלכים המוצלחים ביותר של החברה גרמו לזינוק אדיר במכירות החברה. המהלך היה חתימה על חוזה פרסום עם כוכב הnba  שנבחר בדרפאט במקום השלישי על ידי שיקגו בולס, מייקל ג'ורדן, אז שחקן חדש בליגה. החברה החליטה לייצר עבורו נעליים מיוחדות בצבעים עזים שלא עמדו בתקנון קוד הלבוש של הליגה, ועד מהרה הודיעה הנהלת ה NBA על איסור לבישת הנעליים הללו. החברה הודיעה לג'ורדן כי היא מוכנה לספוג את הקנסות מהליגה וג'ורדן ימשיך ללבוש את הנעליים שיוצרו עבורו. ואכן, ג'ורדן נקנס בכל משחק בסכום של חמשת אלפים דולר, החברה שילמה את הכסף בשמחה והפכה את העניין למקדם מכירות אדיר עבורה. כמובן שהצלחתו האישית של ג'ורדן בליגה תרמה לעניין ויחד הפכה החברה את הנעליים לסיפור הצלחה בין לאומי שנמשך עד היום.

סיפורם של הנעליים

הנעליים שיוצרו עבור ג'ורדן נקראו אייר ג'ורדן 1 ונמכרו בתחילה במחיר לא זול של 65 דולר, מה שגרם למורת רוח בקרב ההורים. ואמנם, כל הנעליים אזלו במהרה מהמדפים והפכו להיות הלהיט הבלתי נגמר של עולם נעלי הספורט. מאז יוצרו גרסאות שונות לנעליים בהם נעלי נייק דאנק לואו פנדה בגזרה נמוכה וכן דגמים רבים המבוססים על הדגם הראשוני.

 

למאמרים נוספים: