הרצון לשמור על מראה מטופח ואסתטי מתקשר אל כל הגוף ולא רק לפנים, ידיים, בטן, ירכיים, ישבן או כל אזור אחר בגוף שלרוב בולט ותורם לדימוי העצמי של כל אחד. לכן גם כשמדובר על טיפוח כפות הרגליים קיים צורך לעשות זאת בצורה נכונה ומקצועית, באמצעות טיפולי פדיקור איכותיים שיעצימו את המראה המטופח, האסתטי והיפה של הרגליים.

מהו טיפל פדיקור?

טיפולי פדיקור הינם טיפולים קוסמטיים לכפות הרגליים, כך שבמהלך הטיפול מבוצעים הליכים קוסמטיים לכל חלקי כף הרגל וכן גם לציפורניים ברגליים. במהלך הטיפול מקלפים באמצעים מיוחדים תאי עור מתים מכפות הרגליים, וכך מונעים את התקשות העור בחלק העקב של כף הרגל הסובל מבעיה זו.

בנוסף לקילוף, טיפוח והענקת לחות לעור כף הרגל טיפולי הפדיקור כוללים גם טיפוח של ציפורני הרגליים באמצעות ניקוי, גזירה וצביעה של הציפורניים כדי להעניק להן מראה אסתטי ומטופח.

מהו פדיקור רפואי?

נוסף לטיפולי פדיקור קוסמטיים, ניתן למצוא גם טיפולי פדיקור רפואיים המסייעים במצבים של התפתחות תופעות רפואיות שונות בכף הרגל. טיפולים אלו נועדו למנוע ולטפל במגוון בעיות רפואיות כמו פטרת ציפורניים, טיפול בציפורן חודרנית, טיפול בזיהום פטרייתי בכף הרגל, טיפול ביבלות ברגליים וכן גם טיפול ייעודי עבור רגליים סוכרתיות.

מה היתרונות של פדיקור רפואי?

בשונה מטיפולי פדיקור המתמקדים במראה האסתטי של כל כף הרגל, הפדיקור הרפואי מעניק טיפול מקצועי ומלא למגוון בעיות רפואיות בכפות הרגליים, כמו גם טיפולים קוסמטיים משלימים במקרה של עור גס או קשה בעקב כף הרגל. המטרה של פדיקור רפואי היא לטפל במצבי רפואיים המחייבים טיפול מתאים בכף הרגל, וכן מניעה של מצבים כאלו בעתיד כדי להבטיח מראה של כפות רגליים בריאות ומטופחות.

למאמרים נוספים: