כאבי אגן בהריון? מה עושים

אם את בהריון, ישנן תופעות שונות שאת יכולה לסבול מהן. כך לדוגמא: לא מעט נשים סובלות מכאבים או מיחושים שונים באזור מפרקי הירכיים או האגן. כאבי אגן הם כאבים נפוצים בהריון ולא פעם הם נובעים מתופעה בשם: סימפיזיוליזיס. חשוב מאוד שתחפשי דרך אתר פריימדיקל את הפתרון המתאים ביותר לכאבים באגן שאת סובלת מהם על מנת שתוכלי לעבור את תקופת ההיריון בצורה כמה שיותר נעימה וטובה.

איך תדעי שמדובר על כאבי אגן בהריון

חשוב מאוד שתביני היכן ממוקם האגן והיכן ממוקמים מפרקי הירכיים על מנת שתוכלי להבין האם את חווה כאב כלשהו באגן. האגן הוא מבנה עצמות גדולות בבסיס עמוד השדרה. הוא יושב בחלק הנמוך ביותר של פלג הגוף העליון. מפרקי הירכיים הם מפרקים המצויים בכל אחד מצדי האגן ומחברים את הירכיים לאגן. לא פעם לנשים בהריון קשה לשים את האצבע על המיקום המדויק של הכאב. כאבים באגן עלולים להידמות לא פעם ככאבי גב במיוחד אם הם מקרינים לגב. בסוף ההיריון כאבי האגן יחוו בצורה שונה: או כמו אי נוחות חדה ופתאומיות או כמו מיחושים עמומים שמצויים באזור כל הזמן. חשוב לגשת לרופא על מנת לוודא שמדובר על כאבים באגן כתוצאה מהריון וכן בכדי לקבל טיפול כלשהו לכאבים הללו.

כיצד תתמודדי עם כאבי אגן בהריון?

כאמור, בכדי לקבל מענה מתאים לכאבי אגן שאתם סובלת מהם חשוב שתיגשי לרופא נשים, מרפאת כאבי אגן או רופא משפחה. מעבר לכך, הנה כמה טיפים שיכולים לסייע לך בהימנעות והתגברות על כאבי אגן: ראשית כל, חשוב מאוד להימנע מעמידה ממושכת, יש להימנע מהרמת חפצים כבדים, כדאי להתמיד בפעילות גופנית ולא כדאי להגזים מבחינת מאמץ בפעילות הזאת, כדאי לעשות אמבטיות חמימות, כדאי לתרגל יציבה נכונה, רצוי לשכב לישון עם כרית בן הברכיים, ניתן להשתמש בבקבוק חם על האזורים הכואבים ועוד.

למאמרים נוספים: