בקשה להתרת נישואין – כל מה שחשוב לדעת

בקשה להתרת נישואין

התרת נישואין זו הדרך לפרק את הקשר שנוצר בין בני זוג שהם לא בני אותה דת. כאשר בני זוג יהודים נישאים כדת משה וישראל הם יוכלו לפרק את החבילה ולהיפרד באמצעות גירושין. ואילו אם הנישואין היו אזרחיים ובני הזוג אינם בני אותה דת, הרי הפרידה תתבצע בהתרת נישואין. את התרת הנישואין מבצעים באמצעות בית משפט לענייני משפחה. וזאת כדי לנהל את התרת הנישואין על כל היבטיה לרצון כל הצדדים.

למדו מה זה אומר הסדרת מעמד לידועים בציבור

מה שחשוב לדעת

קשר של נישואין היא קשר עמוק מאוד. ככל שהוא התפרס על פני יותר שנים, ככל שהקשר היה עמוק ויציב יותר, כך ההתרה תהיה מורכבת יותר. גם להיבט הכלכלי יש משמעות רבה לעניין. ואם יש לבני הזוג ילדים משותפים, הרי שהעניין מורכב עוד יותר. בכל הנקודות הללו עשויות להתפתח מחלוקות משמעותיות ולהיווצר חיכוכים של ממש. כי אם כל אחד דואג לאינטרסים שלו, וכל אחד מהצדדים נלחם את הזכויות שמגיע לו לקבל לפי דעתו, הרי שהעסק עשוי להיות מורכב. לכן צריך להיעזר בגורמים מקצועיים שלהם היכולת לנווט את התהליך בהצלחה, ולסייע לכל אחד מהצדדים לעבור את התהליך בנזק מינימלי.

עורך דין לעזרתכם

עורך דין הוא גורם מתאים שיכול להועיל במידה רבה בתהליך. וזאת כדי להוביל את בני הזוג בדרכי שלום ובאופן רגוע נינוח מתוך הבנה להתרת הנישואין לרצון שני הצדדים. במקרים רבים התרת נישואין עשויה להיות כרוכה בעוגמת נפש וחילוקי דעות. אבל אפשר בהחלט להיעזר עם עו"ד מומחה לדיני משפחה (קראו על התרת נישואין באמצעות עו"ד עמרי אזולאי). העזרה שלו מועילה ביותר ומאפשרת לכם לשמור על הזכויות שלכם ולהגיע לסוף הטוב של הפרשייה הזו בלי בלבולי ראש מיותרים ובלי נזקים.

למאמרים נוספים: