טחורים בהריון? הומאופתיה יכולה לעזור

טחורים בהריון

הריון היא תקופה יפה ומרגשת לאישה ולבני משפחתה. אך לעיתים מצבים כאלה ואחרים שמופיעים בהריון בשכיחות גבוהה יותר יכולים להעיב ולהפריע לתחושת הנעימות של התהליך. אחד מהם הוא טחורים. כל אישה חמישית תסבול מטחורים בהריון. בד"כ כתוצאה מעצירות ממושכת, שנגרמת מנטילת כדורי ברזל במהלך ההיריון ומהלחץ של העובר על רצפת האגן. אז בואו נבין רגע מה זה טחורים בכלל.

מה הם טחורים?

טחורים הם קבוצות של כלי דם בפי הטבעת שיש לנו מהלידה ומלוות אותנו במהלך כל החיים, לרוב ללא בעיה ומבלי שנרגיש. אך לפעמים אחד או יותר מכלי הדם מתנפחים, בולטים ולעתים גם מדממים.

לטחורים יש ארבע דרגות חומרה והן יכולות להיות דינאמיות, ללכת ולחזור במהלך ההיריון ולהופיע שוב אחרי הלידה (בלידה וגינלית) בגלל הלחץ הגדול שמופעל על ששרירי קרקעית האגן בזמן הלידה. דרגות החומרה הינן:

דרגת חומרה 1 – טחורים שבולטים לתוך חלל פי הטבעת

דרגת חומרה 2 – טחורים שיוצאים מחוץ לחלל פי הטבעת וחוזרים מעצם פנימה

דרגת חומרה 3 – טחורים שיוצאים מחוץ לחלל פי הטבעת, בד"כ אחרי יציאה, ושאפשר להחזרים בצורה אקטיבית. בדחיפה.

דרגת חומרה 4 – טחורים הנמצאים מחוץ לחלל פי הטבעת באופן תמידי, עם מראה של קפלי עור

סימפטומים

הטחורים מייצרים אי נוחות עד כאב בלתי נסבל, קושי בישיבה, דימומים, קושי ביציאות וסבל רב בכל תפקוד בסיסי.

עוד מידע על כך תוכלו למצוא באתר של יוסי תגורי

הומאופתיה והסיוע לטחורים

ההומאופתיה מסייעת בצורה טובה לטחורים ומביאה להקלה בתסמינים ואף חוסכת הישנות של הבעיה בעתיד, מה שחשוב מאד לאישה ההרה בעיקר כדי למנוע את חזרת הטחורים לאחר הלידה (בלידה וגינלית). ישנן רמדיס (תרופות הומאופטיות) רבות ושונות למצבים שונים וסימפטומים שונים של טחורים. טחורים שורפים, או מדממים, טחורים שמורגשים פיזית מאד חזק באזור פי הטבעת, טחורים שגורמים לכאב ביציאה או אחריה ומגוון רחב נוסף של רמדיס למצב זה. התרופות ההומאופטיות משפרות את הזרימה לוורידים, בכך מביאות לכיווצם ולשיפור בתפקוד שלהם. אחד המרכיבים העיקריים לטיפול בטחורים בהריון הוא צמח ההממליס שמטרתו הורדת בצקת וגודש.

למאמרים נוספים: