זוגיות במשבר

זוגיות במשבר

לא מעט זוגות חווים משבר בשלב כזה או אחר בחייהם. הרי המציאות מצביעה על כך שלפחות שליש מהזוגות בישראל, בסופו של דבר מתגרשים. אולם חשוב לדעת כי בהחלט ניתן למנוע מצבים שכאלה.

משהו לא נעים קורה ביניכם

זוגיות במשבר לא רק שמשפיעה לרעה על שני בני הזוג, אם יש ילדים בתמונה גם הם סובלים. לא תמיד תוכלו לזהות ולהגדיר מה מפריע לכם, אתם כן חוששים מעתידכם הזוגי, לא יודעים כיצד לגשר על פערים שנוצרו עם השנים, אבל בהחלט יש אור בקצה המנהרה. במהלך טיפול זוגי תגלו שניתן לפתור הרבה מאוד בעיות ולהגיע לאיזון והרמוניה בזוגיות.

מהי זוגות במשבר?

לזוגיות במשבר הרבה מאוד סממנים. לפתע אתם כלל לא שמחים להיות ביחד או לראות אחד את השני, אתם חשים מדוכדכים, שמחת החיים נעלמה. בבית שוררת אווירה אפופת מתחים, התקשורת כבר לא מה שהייתה, לעיתים אתם נמנעים מלדבר במשך ימים שלמים או לחילופין מגיעים למריבות כאשר כל אחד מכם מרים את קולו. הילדים סובלים מבעיות רגשיות כתוצאה מהאווירה בבית, כל אלה מעידים על זוגיות במשבר, וישנם סממנים נוספים. 

> קראו על תהליך ייעוץ זוגי http://dannykor.co.il/consulting

לא להרים ידיים

להרים ידיים זהו הדבר הקל ביותר, אולי אפילו לשקול גירושין. את כל אלה תוכלו למנוע באמצעות הגעה למטפל זוגי, שהוא קודם כל גורם אובייקטיבי, כך גם תחושו נוח יותר לבטא את הבעיות בקול רם.

לדבר על האכזבות, הכישלונות, אובדן האמון וההערכה, אובדן שיתוף הפעולה, וככלל, לספר מה עובר עליכם ומה הייתם מצפים מבן או בת הזוג בכדי שהמצב ישתפר.

מטפל זוגי יסייע לכם להגדיר את הבעיה, ומכאן הדרך סלולה להציל את הזוגיות. המטפל עוסק בין היתר גם בגישור בין בני זוג. כל שיהיה עליכם לעשות הוא לגלות נכונות ורצון.

 

למאמרים נוספים: