משכנתא הפוכה

רבים חושבים שקבלת משכנתא מיועדת רק לאנשים שמצליחים להביא 30 אחוז מהון המשכנתא. ובכן, זה נכון רק שקיימת עוד אפשרות לקבלת הסכום הדרוש – גם אם מדובר במיליוני שקלים. על ההיתכנות לקבלת משכנתא כזו, במאמר זה.

משכנתא הפוכה 

משכנתא הפוכה באתר פרץ פיננסים היא כזו שכדי לקבל את הסכום הדרוש לקניית דירה, יהיה עליכם למשכן נכס שערכו תואם לסכום הרצוי. אפשרות זו, בדרך כלל, מיועדת לאנשים בגיל 60 ומעלה אבל לא רק. אם יש לכם דירה או נכס משלכם, תוכלו למשכן אותו לבנק ולקבל הלוואה בהתאם.

איך עובדת הלוואת משכנתא? 

כאשר אתם מקבלים משכנתא, המלווה שלכם נותן לכם סכום כסף קבוע לרכישת הבית. אתם מסכימים להחזיר את ההלוואה שלכם – יחד עם ריבית – על פני תקופה של מספר שנים. עד אז, אתם לא הבעלים המלאים של הבית עד שהמשכנתא תפרע.

איך נקבעת הריבית? 

הריבית נקבעת על ידי שני אופנים: מחירי השוק הנוכחיים ורמת הסיכון שהמלווה לוקח כדי להלוות לכם את הכסף. אתם לא יכולים לשלוט על שיעורי השוק הנוכחיים, אבל אתם יכולים לקבל שליטה מסוימת על האופן שבו המלווה יראה אתכם כלווים. 

ככל שציון האשראי שלכם יהיה גבוה יותר וככל שיהיו לכם פחות בעיות בדוח האשראי שלכם, כך תיראו לבנק כמו מלווים אחראיים. אלה, מראים לבנק שאתם מתנהלים בסיכון נמוך, דבר שיועיל לכם על ידי הורדת הריבית.

משכנתא הפוכה משתלמת 

גם אם יש לכם את כל הסכום לרכישת בית, כדאי לכם לבחון את האפשרות של קבלת משכנתא הפוכה במידה ובבעלותכם נכס מסוים. דבר זה יעזור לכם לקבל סכום כסף בשווי הבית ואז, הוא יהיה ממושכן לבנק עד לפירעון.

> קבלו מידע על מימון לעסקים וחברות

למאמרים נוספים: