לאחר כמה זמן של ניסיונות מומלץ לבצע בדיקות זרע?

בדיקות זרע

מרבית הזוגות חולמים להיות הורים. ישנם זוגות שמצליחים להיכנס להריון בצורה טבעית וישנם זוגות אשר מוצאים את עצמם בציפייה חודש אחר חודש להריון המיוחל והוא פשוט לא מגיע. זוגות מעין אלה צריכים לפנות לבירור הכולל ביצוע בדיקות שונות גם לגבר וגם לאישה, על מנת להבין מהי הבעיה שמונעת מבני הזוג להיכנס להריון בצורה טבעית. לאחר איתור הבעיה יש לטפל בה בצורה נכונה ולסייע לבני הזוג להיכנס להריון המיוחל להם. יש לבחור במרפאת פוריות וברופא פוריות מקצועי ומנוסה אשר יסייע לכם להגשים את החלום שלכם ולהיות הורים.

בדיקות זרע – מתי יש צורך לבצע?

כאמור, כאשר זוג לא מצליח להיכנס להריון טבעי, הוא בוודאי מתחיל לשאול מתי הזמן הנכון לפנות לבירור. ובכן, הכלל הוא שאם מדובר על זוג צעיר בגילאי ה20, אין צורך לפנות לבירור פוריות לפני שעברה שנה של ניסיונות. אם מדובר על זוג שמצוי בגילאים בוגרים יותר, בשנות ה30 לחייהם, יש לפנות לבירור לאחר חצי שנה של ניסיונות שאינם מביאים עימם הריון תקין. הבירור הראשוני יכלול מגוון בדיקות שונות שהגבר והאישה ידרשו לעבור כגון: בדיקות דם, צילום רחם, פרופיל הורמונלי, מעקב זקיקים וכמובן: בדיקות זרע במעבדת גבריאל וזאת בכדי לוודא שהזרע של הגבר תקין ולא מהווה בעיה בכניסה להריון.

כיצד מתבצעת בדיקת זרע?

בבדיקת זרע בודקים במעבדה מיוחדת את המהירות של תאי הזרע, את הכמות שלהם והאיכות שלהם.  הגבר יידרש להביא זרע בכוס סטרילית לצורך הבדיקה. הבדיקה תתבצע כאמור בתנאי מעבדה ובהתאם לתוצאותיה ימשך הבירור או הטיפול של בני הזוג לצורך כניסה להריון. חשוב כמובן לבחור במקום המתאים ביותר (בדקו באתר https://gavriel.org.il) לצורך ביצוע הבירור כולו והבדיקות לרבות בדיקת זרע.

למאמרים נוספים: