מהן הסיבות לדלקת בנרתיק?

כיום שיטות האבחון וגם הטיפול התקדמו מאוד, כאשר אישה מגיעה לרופא נשים וחוששת כי יש לה דלקת בנרתיק, זאת בשל גרד, הפרשות וכאבים. למעשה שני שליש מאוכלוסיית הנשים תסבולנה לפחות פעם אחת בחיים מדלקת הנרתיק.

חשוב מאוד לדעת, ישנן דלקות המשפיעות על העתיד הבריאותי, לעיתים מדובר בגרימה לחוסר פוריות או חלילה וחס, מוצאים גידולים סרטניים. מהן הסיבות לדלקת בנרתיק?

מהן הסיבות לדלקת בנרתיק?

כאשר קיימת דלקת בנרתיק היא גורמת לזיהום, ויש לכך שלוש סיבות: במחצית מהמקרים מדובר בקנדידיאזיס, אצל עשרים אחוז מהנשים זהו טריכומונייאזיס, וארבעים וחמישה אחוזים סובלות מוגינוס בקטריאלי, ויש גורמים נוספים כגון חיידקי כלמידיה, זיבה, ואלה גורמים לזיהומים בקרב חמישה אחוזים מהנשים.

לפנות לרופא מקצועי ובעל שם

תמיד מומלץ לפנות לרופאים אשר שמם הולך לפניהם, הם עושים שימוש באמצעים המתקדמים ביותר בכדי להתגבר על הבעיה. בנוסף, הרופא פועל לפני הנחיותיו של המרכז לחקירת מחלות בארה"ב, כך שהסטנדרטים מאוד גבוהים. כלל ההנחיות מתבצעות על פי מחקרים עדכניים הנוגעים לטיפולים בזיהומים, הן אצל האישה והן אצל בן הזוג.

במקרה של כאבים בזמן קיום יחסים, עולה החשד כי מדובר על וגיניסמוס.

אבחון הדלקת

בכדי לבדוק האם קיימת דלקת או לא, חשוב מאוד שרופא נשים יאתר מה גורם לה להופיע, יש לפנות אליו מיד כאשר חשים בגרד, או במקרים של הפרשות מהנרתיק, אסור לשטוף את האזור ולהימנע מכל סוג של טיפול על דעת עצמיכן. מדוע? זאת מאחר שטיפולים ישנו את הממצאים, וכך לא ניתן לדעת מה גורם לזיהום.

מה הרופא בודק?

הרופא יבדוק במהלך הטיפול את העריה, את צינור השתן וכמו בן יבצע בדיקה לנרתיק, צוואר הרחם ובלוטות הברטולין. נשים יקרות, אל תזניחו את בריאותכן, בכל עת בה אתן סובלות מבעיה של דלקת בנרתיק או וסטיבוליטיס, יש לפנות לרופא נשים בהקדם האפשרי.

למאמרים נוספים: