מהי לידה רכה?

מהי לידה רכה?

לידה הוא תהליך טבעי אך כרוך בכאבים משמעותיים. ואת זה לא צריך לספר לאישה שכבר חוותה בעבר לידה. כל אישה מוצאת את עצמה חוששת וחרדה לא מעט לקראת סוף ההיריון. המחשבות על הלידה, על העיתוי, על אורך התהליך ועל הסיבוכים האפשריים בהחלט טורדים את מנוחתן של נשים רבות. אך כדאי לדעת שיש שיטות שונות וטכניקות שהמטרה שלהן היא להקל על הלידה, ולהביא את האישה ואת בן זוגה אל הלידה מוכנים יותר. ההכנה הזו מאפשרת להם לחוות לידה קלה ופשוטה יותר. או במילים אחרות לידה רכה.

לידה מאז ועד היום

במהלך השנים עבר הממסד הרפואי שינויים רבים בכל מה שקשור ללידה. מדובר על אמצעי אלחוש, הרדמה אפידוראלית, הכרה בלידה טבעית בערך בפני עצמו ועוד. כל השינויים הללו השפיעו בהחלט גם על הנשים העומדות ללדת ועל המחשבות שלהן בעניין זה. ואכן, בעבר היו מרבית הנשים בוחרות לקבל אלחוש אפידוראלי, וכך להקל מעל עצמן את הכאבים של צירי הלידה. אך בשנים האחרונות יש יותר ויוצר מודעות לחשיבותה של הלידה הטבעית ולפיתוח שיטות טבעיות להתמודד עם הכאב. וזאת באמצעות הרפיות, נשימות, תרגילים מיוחדים והכנה מתאימה לפני הלידה. כמו כן דולה שמתלווה אל היולדת במהלך הלידה ומסייעת לו באופנים שונים, מאפשרת להתמודד עם הכאבים ולצלוח אותם עד לרגע הלידה בצורה טובה יותר.

מהי לידה רכה?

לידה רכה הינה שיטה שנועדה להדריך את הזוג ולהכין אותם לקראת לידה טבעית ונכונה ביותר. לידה בה היולדת מרפה ומאפשרת לגופה להפריש אוקסיטוצין, הורמון שמקל על תהליך הלידה, ומאפשר לו להתרחש ביתר קלות ועם פחות כאבים כמו לידה מתחת למים. בלידה כזו התהליך כולו עשוי להיות פחות כואב, והיולדת שזורמת עם הלידה מתוך הבנה וידיעה עוברת את התהליך כולו בצורה קלה יותר.

למאמרים נוספים: