למה חשוב לערוך הסכם ממון

הסכם ממון

כסף ורכוש הם מקור ליותר בעיות ככל שיש יותר מאלה, ולכן כאשר אנשים ממזגים את החיים שלהם מבחינה רומנטית הם עדיין מעלים את העניין הזה לאור ניסיונם שלהם או ניסיון של אחרים בתחום באופן כושל.

האנשים שעדיף להם עם הסכם כזה

כעיקרון, האנשים שבאופן מאוד לא מפתיע יהיו מוכנים עם הסכם ממון ביד להחתמת בן או בת הזוג שאיתם הם רוצים למסד את מערכת היחסים שלהם הם כאלה אשר יש להם ממון רב. באופן הזה הם דואגים לשמור במשפחה את כל הרכוש המשפחתי ושומרים על עסקים גדולים ועל כסף רב מפני אינטרסים של אנשים שמגיעים עם מטרה אך ורק לצאת נשכרים. מי מלבד זאת מגיע עם דרישה להסכם ממון? אנשים אשר עוברים אל פרק ב' בחיים משותפים ורוצים להימנע מבעיות של רכוש וממון שצצו להן בגירושים הקודמים. באופן הזה הם עושים סדר מבעוד מועד ומכינים את הקרקע למקרה של פרידה עם סעיפים ידועים הכוללים לעיתים כם מידע אודות מי יהיה אחראי על ניהול העזבון אם יהיה צורך בעתיד.

מה כולל הסכם ממון

הסכם ממון הוא כזה אשר יכול למנות הרבה מאוד סעיפים בסך הכל, והוא כולל ברוב המכריע של המקרים את הסעיפים בהם דנים בבעלות על נכסים משותפים וכאלה שהיו שייכים לצד מסוים טרם הנישואין, התייחסות לחשבונות הבנק המשותף ואלו הנפרדים, התייחסות לגבי התשלום של ההוצאות  השונות של טיפול בילדים ותחזוקת של הבית והתשלום של מזונות. כל התייחסות צריכה להיעשות במידה של פטירה ובמידה ובני הזוג החליטו להיפרד.

מתי עורכים את ההסכם

יש כאלה אנשים אשר נוטים לחשוב כי הסכם ממון עושים אך ורק לאחר שמחליטים לעבור אל חיים משותפים ביחד, כלומר, טרם הנישואים. אולם, הסכם ממון הוא כזה שניתן להכין אותו טרם מועד הנישואים, או עבור ידועים בציבור שכלל אינם נישאים מסיבות כאלה ואחרות בארץ. הסכם ממון טרם הנישואין ניתן להכין ולאשר מול נוטריון, והסכם אשר נעשה לאחר הנישואין כבר מחייב אישור של בית המשפט אשר מוודא כי הסכם זה נעשה בהסכמה מלאה של שני הצדדים לכל הכתוב שם.

למאמרים נוספים: