ההבדל בין יוגה ופילאטיס ואיך תדעו מה יותר מתאים לכם?

יוגה ופילאטיס

גם הפילאטיס וגם היוגה הינן שיטות אשר משלבות תרגולים גופניים ביחד עם תרגולי נשימה וריכוז. הפילאטיס והיוגה משמשות כל אחת גם כדרך חיים המאפשרת רעננות רבה יותר, שיפור גמישות הגוף והסיבולת שלו. אם כך לפילאטיס וליוגה מאפיינים רבים בשותף ובכל זאת מה ההבדלים?

פילאטיס

הפילאטיס הינה שיטה שמקורה במאה הקודמת. שיטה זו פותחה על ידי אדם שסבל מבעיות בריאותיות וחיפש כיצד לשפר את בריאותו. הפיאלטיס מתחלק לשני סוגים של תרגולים כאשר חלק התרגולים למתחילים מתבצעים כולם על מזרון ותרגולים למתקדמים יכולים להתבצע גם באמצעות מכשירים ייעודיים לפילאטיס ומאפשרים שריפה גדולה יותר של משקל. הפילאטיס נחשבת לשיטה יעילה מאוד לצורך מיצוק וחיטוב הבטן ובנוסף הינה עוזרת לחזק ולעודד עמידה וישיבה זקופות ויציבות.

יוגה

מקורה של היוגה הינו מין המזרח. ביוגה ישנם כמה זרמים כאשר המקוריים שבהם הינם בעלי אלמנטים רוחניים וכאשר שיטה זו הגיעה למערב ישנן גם שיטות שאינן בהכרח רוחניות. כמו הפילאטיס גם היוגה ברחובות עובדת על הקשר שבין הגוף לנפש ומעודדת נשימה נכונה והקשבה לגוף. בעוד שבפילאטיס התרגילים הינם לרוב מתבצעים תוך תנועה מתמדת, היוגה ברחובות מתמקדת הרבה בתנוחות קבועות לצורך בניית הגמישות.

יוגה מול פילאטיס לצורך ירידה במשקל

שתי השיטות עוזרות לצורך ירידה במשקל ואפילו בקצב דומה. בשתי השיטות התרגולים למתחילים שורפים פחות משקל מאשר התרגולים המתקדמים וכאשר בוחרים לתרגל שיטות אלו מתוך כוונה לרדת במשקל יש לתרגל כמה פעמים בשבוע לצורך ירידה אפקטיבית במשקל.

איזו שיטה עדיפה לחיטוב הגוף?

לפילאטיס ברפאל סנטר יתרונות משמעותיים על פני שיטות אחרות לצורך חיטוב אזורים מסוימים בגוף כדוגמת הבטן אך היוגה מאפשרת לחטב ביעילות רבה יותר את רוב אזורי הגוף. שתי השיטות מאפשרות לחטב את הגוף בצורה שלטעמם של אנשים רבים תהיה יפה ומושכת יותר מאשר אימונים בחדר כושר אשר מנפחים את הגוף.

האם כדאי לשלב?

היוגה והפילאטיס הינן שיטות מקבילות הבנויות על עקרונות דומים. יחד עם זאת הינן אפקטיביות יותר כל אחת לצורך מטרות אחרות. בנוסף, תרגולי ופילאטיס ויוגה ברחובות יכולים להשתלב בהרמוניה אחד עם השנייה.

למאמרים נוספים: