10 דברים שכל אמא טרייה חייבת

אמא טריה, מה כדאי לך לקנות ומה כדאי לך לבקש שיקנו לך

הרגע הגדול מתקרב ואת רוצה להיות מוכנה לקראת בואו של התינוק החדש.

להלן 10 דברים שעליך להצטייד בהם. וכדאי מאוד, עוד לפני הלידה!

> בנוסף, עוד פרטים חשובים כאן בלינק https://www.toosh-kids.com/a/l/he

  1. עריסה – לפני הכול, חשוב מאוד שיהיה לתינוק מיטה משלו. על מנת שלא יצטרך לישון במיטת האם. שינה משותפת היא מתכון מסוכן לאסונות. כמובן שיש לרכוש עבורו מצעים מיוחדים ורכים.
  2. שידת החתלה – שידה מיוחדת ונוחה שמלבד היותה מעוצבת במיוחד עבור החתלה היא מכילה גם מגירות לאחסון בגדיו של התינוק ואביזרים שונים.
  3. סלקל לרכב – ביציאה מבית החולים חובה להצטייד בכיסא בטיחות אשר איתו יגיע התינוק החדש לבית. ישנם מגוון כיסאות בטיחות אבל הכי חשוב, על הכיסא להיות איכותי ובעל תו תקן.
  4. עגלה – היצע העגלות בשוק הוא עצום. לכן כדאי לפני שמגיעים לחנות לרכוש עגלה, לבצע סקר ולבדוק מהי העגלה שמתאימה לצרכים שלכם ולהחליט על איזו עגלה הולכים. כמובן שישנם גם תיקי החתלה תואמים (ראו כאן את תיק ההחתלה השחור למשל) שניתן לרכוש יחד עם העגלה.
  5. ביגוד – כשנכנסים לחנות בגדי תינוקות קשה מאוד שלא להתנפל על שלל הבגדונים הזעירים. חשוב לזכור שהתינוק הקטנטן גדל מהר ואין צורך למלא את הבית ביותר מידי בגדים במידה ראשונה. אביזרי הלבוש הראשוניים שיש לרכוש הם: בגדי גוף ורגליות בהתאם לעונה, אוברולים נוחים לבית ובגדים חגיגיים יותר לצילומים וליציאות, כובע, חיתולי בד ופלנל, שמיכה לעגלה ולמיטה.
  6. אמבטיה – ניתן לרכוש אמבטיה מיוחדת לתינוק בעלת עמודים שמנגישים את האמבטיה כך שלא יהיה צורך להתכופף ולכרוע עם התינוק לגובה האמבטיה הרגילה.
  7. ציוד למקלחת – יש להצטייד בשמפו מיוחד לתינוק, מגבת רכה ונעימה, שמן תינוקות ומסרק.
  8. תרופות – ההנחיה היא שאין לתת לתינוק קטן משכך כאבים בלי הוראת רופא, אך כדאי מאוד להצטייד בדברים בסיסיים כמו; מדחום, נרות וטיפות להורדת חום ואלכוהול לחיטוי הטבור.
  9. טיטולים ומגבונים – תינוק קטן זקוק להחלפה רבה של טיטולים במשך היום ולכן יש להצטייד בחבילת טיטולים איכותיים, כמובן לא לשכוח לצרף מגבונים לחים.
  10. צעצועים – ישנם מגוון צעצועים רכים לתינוק, מובייל לעריסה, צעצועים לעגלה ועוד. בחודש הראשון לחייו של התינוק, אין לו צורך בצעצועים מהסוג הזה לכן ניתן לדחות את רכישתם למועד מאוחר יותר.

למאמרים נוספים: