הגורמים למשבר זוגיות

זוגיות זה דבר נפלא! כאשר נמצאים במערכת יחסים – יש על מי לסמוך ועל מי להישען בזמנים קשים. אפשר לבלות את החיים עם בן או בת זוג מעניינים. בלילה הולכים לישון יחדיו, ומגדלים בכיף: ילדים, בעלי חיים, חיי חברה, תוך הקמת משפחה. אם אתם נמצאים בזוגיות – הרי שאתם בוודאי מאושרים. ובכול זאת כמו בכל דבר, בוודאי שישנם גם רגעים קשים. כמו כאלה של משבר, אשר דורשים סיוע מקצועי של מטפל זוגי. אבל מהם הגורמים העיקריים של זוגיות במשבר? הנה כמה גורמים שכיחים:

בעיות כלכליות

זה נכון. כאשר אנו נשבעים אמונים אחד לשני, אנו רוצים מקווים להיות יחד לעד ומבטיחים לתמוך אחד בשני, לכבד ולהוקיר. עם זאת, ברגעים של אבדן מקור פרנסה: כאשר החשבונות נערמים: וישנם תשלומים כבדים – ייתכנו משברים בזוגיות. בן או בת זוג שאינם עובדים – עלולים לסבול מרגשות אשם ונחיתות, בעוד שהשותף לחיים סובל גם הוא מלחץ וחרדה. ברגעים כאלה חשוב לדעת כיצד מתמודדים עם אבדן ההכנסה.

ילדים מרדנים

מי שיביא לעולם ילדים, יגלה כי לצד המתיקות והאושר, מצויות גם בעיות כמו כאלה שמגיעות בגיל ההתבגרות או אפילו לפני. במקרים בהם יש חילוקי דעות לגבי חינוך הילדים, יתכן משבר בזוגיות. במקרים כאלה מומלץ להגיע אל ייעוץ משפחתי.

חוסר אמון

בגידה, שקרים, אי חשיפה של אמת מסוימת ועוד – כולם עלולים לגרום לבעיות באמון. אמון הוא דבר שצריך להרוויח וכאשר הוא מופר – קשה מאד לשקם אותו. לכן דרוש יועץ זוגי שיעזור לבנות ולבסס את האמון.

קריירה תובענית

נושא הקריירה הוא סוג של 'חרב פיפיות'. מצד אלה שאוחזים בקריירה רוצים לפרנס את המשפחה בכבוד, אך מצד שני הדבר דורש היעדרות מחי המשפחה. במקרים כאלה חשוב לדעת כיצד מתמרנים בין קריירה למשפחה באמצעות טיפול זוגי מקצועי.

חוסר תקשורת

בעיות של חוסר תקשורת גם הן מובילות לתסכולים במערכת היחסים. באמצעות אימון לתקשורת נכונה, אפשר לעבור על גבי כל המכשולים. לכן יש תמיד להתייעץ ולהיעזר בכישורים של יועצי זוגיות מיומנים.

למאמרים נוספים: