שייט בנהר הדנובה – חוויה שלא תשכחו לעולם

שייט בנהר הדנובה - חוויה שלא תשכחו לעולם

הדנובה הכחולה הוא עורק ימי שוקק חיים המסמל את אירופה. הנהר הארוך עובר דרך מדינות רבות ומאפשר לכל מי שנוסע בקרוז על ספינה ליהנות מאין ספור חוויות בחופשה מסוג זה. להימצא במלון צף ולראות נופים מרהיבים לאורך מסע יוצא דופן זה.

שייט בנהר הדנובה 

הנהר עובר במדינות אירופה, אוסטריה, גרמניה, הולנד, הונגריה, רומניה, סלובקיה, קרואטיה, סרביה, בולגריה ועוד כך שהאפשרויות הן עצומות ומדהימות. הלקוחות בוחרים באילו מסלולים הם מעוניינים לשוט מתוך ההיצע. ברוב המקרים המגמה היא להגיע למקומות שעדיין לא ביקרו בהם או להגיע פעם נוספת למקומות שכבר ביקרו בהם אך הותירו עליהם רושם רב ולכן ישמחו לבקר בהם שוב כמו וינה או בודפשט. 

מעבר לעובדה שנחשפים למראות של הערים הגדולות, עוברים במסלולים שונים, גם דרך מערכת בת 16 הסכרים בנקודת המפגש של נהר המיין עם הדנובה וכך אפשר להמשיך לשוט בדרך המחברת בין הים השחור לים הצפוני.

הנופים המדהימים של היער השחור, הרי הבלקן, הקרפטים והאלפים יוצרים נופים עוצרי נשימה שאי אפשר להפסיק להביט בהם לאורך כל הנתיב הקרוב אליהם. 

מיקומים ייחודיים הנראים לאורך הדנובה 

אחד המקומות המיוחדים ביותר הוא הדלתא של הדנובה שבה ערוצי הנהר נשפכים לים השחור ויוצרים מראה ציורי ובלתי נתפס בעין. לאור שפע התעלות, האיים, המבוכים והביצות הוכר מיקום זה גם על ידי ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמית, הכולל גם מגוון רחב של זני דגים וציפורים בשלל צבעים וגדלים שהם חגיגה לעיניים.

לא פלא שנהר הדנובה העניקה לאומנים רבים מקום השראה. הם שקעו בפסטורליות הנפלאה הנראית לאורך נתיב השייט וכך יצרו אין ספור סיפורים ומנגינות מוסיקליות. 

הנוף היפיפה בתוואי הדרך 

במהלך השייט נהנים האורחים מנופים מדהימים כמו קניון צוקים בגבול רומניה סרביה, סכרים הנדסיים מפתיעים, הרים מרהיבים, ערים יפהפיות כמו בוקרשט, בודפשט ווינה, עשרות עיירות מדהימות בעלות צביון ייחודי. האגמים סביב אחת הערים היפות בתבל, זלצבורג באוסטריה ועוד המון אתרים, מוזיאונים, מסעדות מיוחדות וחוויות גסטרונומיות חוצות יבשות. 

אז תכננו עכשיו את הטיול שלכם עם חברת בשביל הזהב:

למאמרים נוספים: