יש הבדל בין אהבה לבין משיכה

לא פעם כשצעירים וצעירות נשאלים, בין אם זה בסקרים, בין אם זה במחקרים או אפילו בתקשורת, מה הם חשים כלפי בן או בת הזוג שלהם, אז הם מבלבלים בין אהבה למשיכה. על פניו זה נשמע מוזר, עצם זה שיש הבדל בין השניים ועצם זה שהם מתבלבלים, אך עם הזמן, אפשר להבחין בהבדלים וכיצד הם באים לידי ביטוי במערכת היחסים. 

בניגוד למה שנהוג לחשוב, קיים הבדל בין אהבה למשיכה באתר הכרויות למשל. לא כל זוג שנמשך אחד לשנייה, בהכרח אוהב, לא כל זוג שאוהב חש את המשיכה באופן קבוע, סביר להניח שעם השנים זה נשחק, אך אם האהבה נשמרת, אז מערכת היחסים יכולה להמשיך ולהתקיים, לרוב. 

לפני שנסביר את ההבדל בין השניים, צריך לומר, רוב האנשים יודו שם יאהבו רק אנשים שהם יימשכו אליהם, יחד עם זאת, אם הם יצטרכו לוותר על אחד מהם, אז הם יוותרו על המשיכה ויישארו עם האהבה. 

מה ההבדל בין השניים?

אם נצטרך לפרק את שני המושגים ולהסביר את ההבדל ביניהם בצורה הטובה ביותר, הרי שמשיכה זה עניין פיזי, זה עניין שכרוך בהיבטים פחות רגשיים, לעומת זאת אהבה זה עניין רגשי, עמוק. אנחנו יכולים לחוש משיכה גם לאנשים שלא מכירים, לאנשים שאנחנו לא בהכרח אוהבים ולא בהכרח רוצים קשר זוגי איתם. לעומת זאת, אהבה זה הרבה מעבר לכך, אנחנו לא נרצה להיות עם מישהו או מישהי שאנחנו לא חשים כלפיהם משהו. 

כאמור, אפשר לחוש משיכה ולא בהכרח לחוש אהבה, אפשר לחוש אהבה ולא לחוש משיכה. המצב האופטימאלי הוא לחוש את שניהם, גם אם במהלך השנים המשיכה תדעך. כל עוד האהבה נשמרת, אז הקשר יישמר. 

למאמרים נוספים: