החשיבות בעצמאות כלכלית

עצמאות כלכלית

שני זוגות חברים החיים באזור די טוב בעיר, קרובים מאוד אחד לשני, זוג אחד משכיר את הדירה ואילו הזוג השני רכש את הדירה מכסף שהרוויחו וחסכו לאורך השנים. שני הזוגות מרוויחים בערך אותו דבר אולם ההתנהלות הכלכלית שלהם שונה. בעוד הזוג הראשון נוטה לקחת הלוואות כדי לצאת לטיולים בחו"ל, כדי לרכוש רכב חדש או כדי ליהנות מיותר יציאות לבילויים, הזוג השני היה סבלני יותר, חסכן יותר והשתמש בכסף לרכוש את הדירה ללא משכנתא והלוואות שונות, (זה הזמן ללמוד על מינוף נדל"ן). לאחר מכן החסכונות שלהם הלכו להשקעה שייצרה להם עוד כסף ולאחר מספר שנים הזוג השני הצליח לרכוש גם דירה להשקעה. את השכירות מהדירה להשקעה הם השקיעו שוב כדי לייצר לעצמכם רווחים פסיביים נוספים שגם אותם המשיכו להשקיע ולהגדיל את תיק ההשקעות שלהם. 

מה קרה לאחר כמה שנים?

שני הזוגות נפגשו בפארק עם ילדיהם הראשון. הזוג הראשון מספר על כמה קשה להם להתקיים, עד כמה הקצבה של ביטוח לאומי, על זה שהם לא מצליחים לסיים את החודש ואפילו עגלה לתינוק הם רכשו יד שנייה. לעומתם הזוג השני, שלא רצה להתפאר במצבו הכלכלי הטוב פשוט נתן להם כמה טיפים חשובים להתנהלות כלכלית. בפועל הזוג השני יכול היה להרשות לעצמו כל מה שרצו לרכישת ציוד לתינוק, יכלו להמשיך לחסוך לחופשה שנתית, לרכוש לעצמם רכבים חדשים ללא צורך במימון וריביות ואפילו את הקצבה של ביטוח לאומי הם שמו לילד בחיסכון לכשיגדל. 

זוהי החשיבות בעצמאות כלכלית:

אין זה בושה להתחיל מנקודת פתיחה "נמוכה" או מאתגרת יותר מאדם אחר וגם אם עשיתם טעויות בהתנהלות הכלכלית שלכם לאורך השנים ניתן להפוך את זה עם שינוי דרך חיים והתנהלות כלכלית נכונה. לאפשר לכסף למנף את עצמו ליצירת הכנסות גדולות יותר מבלי הצורך לעבוד יותר זמן ולא לדאוג לעולם לחובות או הוצאות כלכליות היא עצמאות כלכלית אמיתית. היא מתבטאת לא רק באיכות החיים שלנו אלא גם בשמירה על הבריאות, השקעת זמן במשפחה ותחביבים ובכלל בחיים טובים ונעימים יותר.

> למדו איפה כדאי לקנות דירה להשקעה בחו"ל

 

למאמרים נוספים: