איך להתגרש נכון מבלי להרוס את כל הבית?

איך להתגרש נכון

גירושין? זה המוצא האחרון והיחיד? אכן, המציאות כיום מספרת כי אחד מבין כל שלושה זוגות מתגרשים ונדמה שהיום יותר מפעם מוצאים יותר סיבות לגירושים. המספרים הללו בהחלט מדאיגים ומציבים את החברה הישראלית מול אתגרים רבים. אחד מהם הוא הצורך לשמור על החיים ועל הבית גם בתקופה כה קשה ובעלת משמעות. אז אם אתם כבר החלטתם ואתם עומדים לקראת גירושין, כדאי לכם לזכור – אין סיבה לשבור ולנפץ את כל הבית בדרך. אפשר לנהל את התהליך בצורה נכונה ומעודנת יותר ולמנוע נזקים ככל האפשר.

כיצד מתגרשים נכון?

  • לפני הכול חשוב לזכור כי גירושין לא חייבים להיות מלווים בחילוקי דעות קולניים, במריבות של ממש וחיכוכים זבי דם. אפשר להגיע להסכמות ולהבנות באופן בוגר וכך למנוע הרבה עגמת נפש, לחסוך זמן וגם הרבה כסף.
  • כאשר מגיעים להסכמה ניתן לפנות לגירושין בלי להזדקק לעורכי דין שייצגו כל אחד מבני הזוג, עורך דין אחד יוכל לנהל את התהליך עבור בני הזוג אשר הגיעו להבנות ביניהם, ואין להם מריבה או ניסיונות להשיג דברים זה מזו.
  • חשוב לזכור כי ככל שיש לבני הזוג יותר נכסים משותפים, העסק עשוי להיות מורכב ורגיש יותר. ולכן אם יש דירה, משכנתא, עסק משותף וכדומה חשוב לנהל את התהליך בצורה אחראית מאוד כדי לא לפגוע בנכסים. אין סיבה לאבד רכוש, לחבל בעסק שהשקעתם בו המון, או לפגוע ברכוש בגלל אי הבנות. נהלו את העניינים באופן בוגר ושקול בלי אמוציות מיותרות. כך ייטב לשניכם.
  • הילדים הם לוז העניין – אם יש ילדים משותפים. שימו לב לכך שהנפש שלהם רגישה ואסור לכם להזיק ולחבל בה. זכרו כי היציבות של החיים שלהם זה אתם ההורים, ואל לכם להרוס אותה. ההמלצה היא לנהל את התהליך בצורה בוגרת בלי לערב את הילדים בעניינים שלא קשורים אליהם בצורה ישירה. יש לנהל שיחה רצינית עם כל אחד מהילדים כך שהוא יבין לקראת מה הוא הולך.
  • לטובת הילדים מומלץ להגיע להסכמה למשמרות משותפת. כך שהילדים יוכלו לשמור על קשר שווה עם כל אחד משני ההורים.

המידע באדיבות אתר https://www.lawlife.co.il/

למאמרים נוספים: