איך להוציא ספר לאור ולהישאר בחיים

ספרי ניב

חלק גדול מהאוכלוסייה ניחן בכישרון כתיבה, אך לא כולם מממשים את הכישרון שלהם מכיוון שהם לא תמיד מודעים אליו, וגם אלה שכן עושים זאת, מעדיפים לשמור אותו לעצמם ולא לפרסם את החומרים הכתובים שהם מוציאים מתחת ידיהם. ישנן סיבות שונות שמונעות מכותבים לפרסם את היצירות שלהם, כאשר אחת מהעיקריות שבהן היא החשש מתגובות אנשים. החשש מהקהל שיקרא את התכנים הכתובים ומהביקורת שכנראה תבוא בעקבות הקריאה.

כותבים הרבה? זה לא חייב להישאר במגירה

הרבה מחובבי הכתיבה אינם עושים עם היצירות הכתובות שלהם כל שימוש, במקרה הכי טוב, הם נותנים לחברים קרובים לקרוא את החומרים שהם כותבים. ובמקרה הפחות טוב, הם פשוט אוגרים את החומר במגירה או יותר נכון בזיכרון המחשב וקוברים אותו עד עולם וזה ממש חבל. אם הכתיבה שלכם טובה, תנו לעוד אנשים ליהנות ממנה (קראו איך להוציא ספר לאור). פרסמו את היצירות שלכם בעיתונים, במגזינים או ברשימות תפוצה. ואם אתם ממש רוצים להעז ויש לכם הרבה חומר כתוב, אולי כדאי שתשקלו אפילו להוציא ספר.

ביקורת, ביקורת, ביקורת – איך מתמודדים איתה?

אחד הדברים הקשים ביותר שכל סופר שמוציא לאור את הכתבים שלו נתקל בהם הוא עניין הביקורת הציבורית. כל מאמר שמתפרסם בבמה ציבורית, כל סיפור שמופץ לקהל קוראים, גורר אחריו תגובות באופן טבעי. וכל הכתבים שמפרסמים את היצירות הכתובות שלהם, יודעים את זה וכבר מפתחים חסינות מסוימת כלפי המבקרים. מה שכן, סופר שמוציא לאור ספר, לראשונה או שלא לראשונה, חשוף לביקורת הרבה יותר מאשר במקרים האחרים שציינו. אבל מה, חשוב לזכור כי ביקורת הינה דבר בונה, וכאשר מתייחסים אליה בפרופורציה נכונה, ניתן לצמוח ממנה ולגרום לכתיבה להשתבח ולהיות טובה יותר.

> קבלו מידע על עיצוב כריכות ספרים

למאמרים נוספים: