פטור ממס הכנסה

המונח מס הכנסה מתייחס לסוג של מס שהממשלה מטילה על הכנסה שנוצרה על ידי עסקים ויחידים בתחום השיפוט שלהם. על פי חוק, נישומים חייבים להגיש דו"ח מס הכנסה מדי שנה כדי לקבוע את חובות המס שלהם. אז איך מקבלים פטור מהתענוג הזה?

פטור ממס הכנסה 

מיסי הכנסה הם מקור הכנסה לממשלות ולקיום של המדינה באופנים רבים. הם משמשים למימון שירותים ציבוריים, תשלום חובות ממשלתיות, ואספקת סחורות לאזרחים. פטור ממס הכנסה מגיע לחלק מהאוכלוסייה ומיד נביא דוגמאות.

נכים, בעלי הכנסה בגובה מסוים, אזרחים וותיקים, עסקים מרוחקים מהמרכז ועוד צורות שונות של אפשרויות פטור ממס, יכולים לסייע גם לכם לשלם מעט יותר ממס ההכנסה שלכם. פנו עוד היום ליועץ מס שייתן לכם טיפים בנושא.

כיצד פועל מס הכנסה 

רוב המדינות, מעסיקות מערכת מס הכנסה פרוגרסיבית שבה בעלי הכנסה גבוהה משלמים שיעור מס גבוה יותר בהשוואה לעמיתיהם בעלי הכנסה נמוכה יותר.

שירות המס גובה מיסים ואוכף את חוקי המס בישראל. מס הכנסה מפעיל מערכת מורכבת של כללים ותקנות לגבי הכנסה החייבת במס, ניכויים, זיכויים וכו'. המדינה גובה מיסים על כל צורות ההכנסה, כגון שכר, משכורות, עמלות, השקעות ורווחים עסקיים.

מס ההכנסה האישי שהממשלה גובה, יכול לסייע במימון תוכניות ושירותים ממשלתיים, כגון ביטוח לאומי, ביטחון לאומי, בתי ספר, בניית כבישים ועוד.

סוגי מס הכנסה – מס הכנסה אישי 

מס הכנסה ליחיד, מכונה גם מס הכנסה אישי. מס הכנסה מסוג זה, מוטל על שכרו, משכורתו ושאר סוגי ההכנסה של הפרט. מס זה הוא בדרך כלל מס שהמדינה מטילה. בגלל פטורים, ניכויים וזיכויים, רוב האנשים אינם משלמים מיסים על כל הכנסתם.

> קבלו מידע על מימוש זכויות רפואיות

למאמרים נוספים: