רשלנות רפואית בלידה – כל מה שצריך לדעת

תקופת ההיריון שמסתיימת בלידה יכולה להיות תקופה נהדרת ומעצימה אך מצד שני גם מלחיצה. השינויים שחלים בגוף האישה, התפתחות העובר, הרצון שהעובר יהיה בריא וללא בעיות מיוחדות וכל מה שקשור להכנה ללידה מעסיקים רבות את היולדת אך עם כל הצער יש לידות שמסתבכות ונגרמים נזקים שונים כתוצאה מרשלנות רפואית. נתקלתם ברשלנות? פנו אל עורך דין נזיקין.

מה זה בדיוק רשלנות רפואית בלידה

לידה זהו תהליך טבעי שנשים רבות עוברות במהלך החיים ולרוב יותר מפעם אחת. בעולם המערבי תהליך הלידה לרוב יתרחש במסגרת בית החולים אך קורה לא אחת שבמהלך הלידה מסיבות כאלו ואחרות קורים דברים אשר גורמים לנזקים לאם, לתינוק או לשניהם. רשלנות רפואית יכולה להיות בחירה של טכניקה בלידה שלא התאימה וגרמה נזק, אי מעקב אחר דופק העובר שגורם לנזק לעובר, היעדרות רופא במהלך הלידה בזמן שהיה חשוב שיהיה, זירוז או עיכוב לידה וכדומה.

מה עושים במידה וקרתה רשלנות רפואית בלידה

במידה וקרה אירוע במהלך לידה אשר גרם לפגיעה בעובר, ביולדת או בשניהם בין אם כתוצאה מבחירה לקויה של תהליך הטיפול הנכון, מעקב לקוי אחר היולדת והעובר או מכל סיבה אחרת זהו מצב אשר מאפשר ליולדת להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית כנגד הצוות, הרופא, בית החולים או כולם.

פניה לעורך דין לנושא של רשלנות רפואית בלידה

במידה ואכן יש מצב בו התרחשו בתהליך הלידה פרוצדורות רפואיות אשר גרמו פגיעה ונזק לעובר ולאם מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בנזיקין בתחום של רשלנות רפואית בלידה. כדאי לבחור עורך דין אשר מתמחה בנושא שיש לו ידע, ותק וניסיון אשר ידע לקחת את החומר הרפואי שנאסף ועל סמך המידע הזה והניסיון שלו הוא יוכל לתת חוות דעת מה סיכוי התביעה וגובה הפיצויים האפשריים.

 

למאמרים נוספים: