טיפול טבעי בהליקובקטר פילורי

טיפול טבעי בהליקובקטר פילורי

טיפול טבעי בהליקובקטר פילורי יכול לשמש כ- 50% מהאוכלוסייה בארץ, היות והטיפול הקונבנציונלי לא מתאים לכל אחד. (באתר של אמיר פרלמן תמצאו פתרונות טבעיים לטיפול במגוון תסמינים ומחלות) למעשה, כמחצית מהאנשים בארץ סובלים מנוכחות החיידק בקיבה שלהם, היות ומדובר על חיידק עמיד שאינו נפגע מהחומציות הגבוהה שהקיבה מפרישה. נוכחות החיידק גורמת לפגיעה בריריות הקיבה וליצירת כיבים. הטיפול הקונבנציונלי כולל שילוב של 3 סוגים שונים של אנטיביוטיקה בשילוב עם כדורים סותרי חומצה, הדבר מאפשר בדרך כלל להפחית בצורה משמעותית את כמותו ובחלק מהפעמים זה מספיק. אך היות ומדובר על חיידק חזק ועמיד במיוחד, לא תמיד זה עושה את העבודה. אנשים שסובלים מהחיידק מתמודדים עם אי נוחות במערכת העיכול, כאבי בטן, גזים, נפיחות, צרבות וכדומה.

טיפול טבעי בהליקובקטר פילורי – נעים להכיר!

קודם כל, חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת כמו בטיפול בכבד שומני, הכוללת אוכל ביתי, ללא חומרים משמרים וללא חומרים מעובדים. מומלץ להימנע משמן ומחריף, היות והם מחריפים את תופעות הלוואי של החיידק. יש להימנע לחלוטין מאוכל מטוגן ומעובד, להפחית במוצרי חלב שמקשים על מערכת העיכול ובאופן כללי מאוכל "כבד". מומלץ לשתות מיצים של ירקות ופירות טריים, להמעיט בשתיית קפה ולשלב פעילות גופנית מתונה שתסייע להתמודדות עם לחץ ומתחים נפשיים.

פן נוסף של הטיפול הטבעי כולל שילוב של צמחי מרפא שונים, שהוכחו כיעילים במלחמה כנגד החיידק. מומלץ למשל להכיר את השרף שמופק מהעץ אלת המסטיק. שרף זה ידוע בתכונות החיטוי שלו, אשר גורמות לפגיעה במבנה החלבון של מעטפת החיידק. כמו כן, הוא מסייע להחלמת כיבים ולמניעת התפתחותם. כדאי להכיר גם את עלי הקורנית המקורקפת, המכילים את החומרים הפעילים – תימול וקרבקול. חומרים אלו נחשבים לחומרים החזקים ביותר בטבע, המסוגלים לחטא ולהילחם בזיהומים חיידקיים וויראליים שונים התוקפים נשים וגברים כאחד. כדאי לדעת כי גם הקינמון הפשוט לכאורה, יכול לחולל פלאים במקרה של הליקובקטר עקשן במיוחד. הקינמון מאפשר לזרז את ההחלמה של כיבים ודלקות מקומיות, הוא נחשב ליעיל במיוחד במקרים של זיהומים חיידקיים ובמיוחד במקרה של הליקובקטר פילורי.

> למדו גם מהי סוכרת 2

לסיכום, טיפול טבעי בהליקובקטר פילורי יכול להיות יעיל במיוחד, בתנאי שמקפידים על תזונה מתאימה ומשלבים צמחי מרפא עוצמתיים.

למאמרים נוספים: