רפידות הנקה – מה המשמעות שלהן ולשם מה הן קיימות?

נשים אשר מניקות בשבועות ובחודשים הראשונים אחרי הלידה, מבקשות לשמור היטב על החזה שלהן ובפרט על אזור הפטמה, שם מתבצעת ההנקה. אזור זה הופך להיות מאוד רגיש כתוצאה מההנקה, אפילו שאין לתינוק/ת שיניים עדיין אפשר לחוש תחושת כאב, בין היתר בגלל שבעת ההנקה הרבה פעמים מתבצעת משיכה ונשיכה של המקום. 

אחת הדרכים לשמור על אזור זה מפני רגישות ופגיעות הן באמצעות רפידות הנקה. מדובר על חומר עדיין אשר אפשר להניח בתוך החזייה באזור החזה וכך שומרים למעשה על אזור הפטמה ומונעים רגישות שלו. 

צריך לומר, מדובר ברפידות המגיעות בגדלים שונים, כאשר כל אישה יכולה לבחור איזה סוג רפידות היא רוצה לשים בתוך החזייה. לרוב, באופן טבעי, נשים ישתמשו ברפידות אשר מתאימות לגודל החזייה ומתלבשות היטב על כל אזור הפטמה. כך הן יכולות לשמור עליה היטב וכך הרפידה לא מפריעה להן ללבוש את החזייה. 

איך רוכשים רפידות בצורה נכונה?

בשביל לרכוש רפידות בצורה נכונה, צריך להרגיש אותן, לראות איך הן מונחות בתוך החזייה ולוודא שאכן הפטמה מרגישה בנוח איתה. צריך לזכור, נשים אמורות לשים את הרפידות כל הזמן, במשך רוב שעות היום, על מנת לשמור על אזור הפטמה ולצמצם את תחושת הרגישות והכאב. לכן הן צריכות למצוא רפידות שיתאימו להן באופן ספציפי וישרתו אותן על הצד הטוב ביותר. 

אפשר למצוא מקומות שונים בהם ניתן לרכוש רפידות. למשל, אפשר למצוא אותן בחנויות שמוכרות חזיות הנקה וכל מה שקשור לנושא. אפשר גם למצוא רפידות הנקה בבתי מרקחת וחנויות שמוכרות מוצרי בריאות, בפרט לנשים בהריון. ניתן גם להזמין חבילות של רפידות דרך אתרי אינטרנט שונים. 

 

למאמרים נוספים: