סדנת ODT לילדים, כך תהפכו אותה לאחרת

פעילות ODT לילדים תורמת להם רבות במישור האישי, הבין אישי והקבוצתי. בעיקרון, מדובר, על סדנאות הנערכות מסגרת יום פעילות ייחודי הנעשה  במסגרת בית הספר או במסגרות חברתיות אחרות כמו: ימי הולדת, ימי כיף למשפחות וילדיהם ועוד. ניתן לקיים את הפעילות בחצר בית הספר, או בבית בעל ומפיק האירוע, בקייטנה וכדומה, אבל ניתן להפיק ממנה יותר ולעשותה ייחודית אם מארגנים אותה במקומות אחרים. למשל: בחורשת יער, על חוף ים ובמקומות אחרים בטבע, במגרשי ספורט ובאתרים ידועים אחרים המעוררים אצל הילדים סקרנות ועניין וכדומה.

תכנים מגוונים

המיקום חשוב אבל סוגי המשחקים הנבחרים חשובים לא פחות, ולעיתים, אף יותר. יש צורך להתאים את הפעילות לגיל הילדים, לבני שני המינים, למוסד ממנו הם באים, למסגרת שבה מתנהלת הפעילות, למגזר מהם הם מגיעים (דתי, חילוני, מעורב), לדת ממנה הם באים וכדומה. פעילות לימי הולדת תהיה שונה מאחרת לטובת בתי ספר ועוד. בכל מקרה, תמיד יהיה צורך במיני משחקים המיועדים למגוון רחב של ילדים על אופיים ותכונותיהם.  כך ישולבו משחקי חשיבה, לצד משחקי הנאה. כולם מעודדים מחשבה, יצירתיות, מיומנות טכניות, יכולת התמודדות והשתלבות, תקשורת ועוד פעילויות מאתר ODTeam

משחקים משלהבים ומאתגרים

הרצון ליצור אווירה מאתגרת ומעט שונה יוביל לשימוש במשחקים חברתיים מהנים בהם יש חשיבות לכל יחיד בתוך קבוצה, ומאידך, להפגנת יכולת אישית. כל אחד מרגיש חשוב בגלל תרומתו, הילדים המובילים ינהלו מהלכים וביחד יסיימו משימות מורכבות. כל אלו גורמים לפרץ של חדווה ושמחה המהולים בסיפוק. האווירה הנוצרת הינה מדהימה וההנאה כפולה ומכופלת. כל אחד נהנה ויוצא עם מטענים חשובים נוספים כמו: הידוק קשרים חברתיים, לימוד השתלבות בקבוצה ועוד. כל אלו ויתרונות נוספים תורמים לכל אחד במיידית ולטווח ארוך.

למאמרים נוספים: