לשלם בביטקוין – כמה זה בטוח

אנשי טכנולוגיה מסבירים כי מאחורי מטבעות כמו ביטקוין עומדת טכנולוגיה מבוזרת של בלוקציין. אבל אם נסתכל מסביב, נראה שהרבה אנשים לא באמת מבינים את הטכנולוגיה הזאת, ונסביר אותה בקצרה. הטכנולוגיה הזאת היא סוג של מערכת הצפנה שיתופית או סוג של יומן עסקאות. ומה שבעיקר מעניין את הציבור זה האם בכלל אפשר לשלם בביטקוין ועד כמה זה בטוח.

לשלם מתוך הארנק הדיגיטלי שלכם

מאחורי השימוש בביטקוין ישנה מערכת הצפנה שנועדה לשמור על המטבעות בטוחים מגניבה. מי שרוצה לשלם בביטקוין צריך קודם כל לקרוא באתר https://blog.bitsofgold.co.il/bitcoin-btc/ מה זה ביטקוין ולאחר מכן להיות בעל ארנק דיגיטלי מאובטח. אפשר לומר שזה סוג של אפליקציה וזה פחות מסובך מכפי שזה נשמע. ברגע שיש לכם ארנק דיגיטלי וקניתם או כריתם מטבע, תוכלו לשלם בביטקוין בכל בית עסק שמוכן לקבל את המטבע. התשלום הוא בטוח, משום שבעצם מדובר בהעברה מארנק דיגיטלי שלכם אל ארנק דיגיטלי של העסק או של מקבל התשלום. ומה שחשוב לא פחות – המערכת עצמה רושמת, מתעדת וזוכרת כל עסקה שאי פעם בוצעה.

הכל רשום במערכת עצמה

טכנולוגית בלוקציין היא אחת הטכנולוגיות המאובטחות ביותר בעולם. היא נחשב לבלתי ניתנת לזיוף, מהסיבה שמיד נציג. זו מערכת שיתופים, שכל מי שקונה ביטקוין הופך לחלק ממנה. כל עסקת תשלום וכל העברת ביטקוין רשומה במערכת. לכל מי שמשתמש בבלוקציין ובמטבע דיגיטלי יש מפתח ציבורי ומפתח פרטי. אפשר לשלם באמצעות ביטקוין על ידי העברה למקבל שמוסר למשלם את המפתח הציבורי. במערכת עצמה רשומות כל העברות לפי זיהוי המפתחות הציבוריים האישיים (כאשר המפתח הפרטי הוא בעצם כמו קוד סודי שבלעדיו אי אפשר לבצע תשלום).

אז נסכם – גם אם הטכנולוגיה שמאחורי הדברים עשויה להישמע מורכבת, הרי אפשר לשלם בביטקוין. זה בטוח, זה קיים וזה ישים.

>המידע באדיבות חברת ביטס אוף גולד

למאמרים נוספים: