מוקדי פריחה מומלצים ברחבי הארץ

מוקדי פריחה מומלצים

בימי האביב המתקרבים ובאים, ניתן לראות יותר ויותר משפחות שנהנות מפריחות מדהימות שמתחילות לתת את אותיותיהן בכל רחבי הארץ. בחודשים אלה הכלניות פורחות, האירוסים מרהיבים ביופיים, הרקפות מפתיעות מתחת לסלעים ובכלל כל אזור הארץ פורח והופך לציורי.

אם אתם רוצים לצאת אל טיול בו תוכלו להלך בין שבילים מלאי פרחים ססגוניים גם כשאתם בחופשת צימרים, חשוב שתשימו לב לכמה מוקדי פריחה מומלצים ברחבי הארץ:

הרי ירושלים – בהרי ירושלים ובאזור המושבים שנמצאים במקום תוכלו להגיע אל מגוון מסלולים ביניהם גם מסלול חוצה ישראל. בחודשי החורף וגם באביב פורחים במקום מגוון צמחי מרפא, כלניות רקפות, עצי קטלבים, כמו גם עלי זוטא ריחניים מרווה ושאר פרחים וצמחים מלבלבים. במקום תצפיות נהדרות ומסלולי אופניים עבור מקצוענים וחובבנים.

גבעת הרקפות – אם ברקפות עסקינן תוכלו לראות את פריחתן במלואה בגבעת הרקפות הנמצאת ליד קיבוץ גלעד בנתניה. באזור מגוון צבעים של רקפות וורודות לבנות, סגולות המקנות הצבעוניות שלהם בחודשי החורף מסע ואופטימיות לכל אחת ואחד.

פסטיבל דרום אדוםפסטיבל דרום אדום המתרחש בחודשי פברואר – מרץ מציע למבקרים משטחי כלניות אדומות לכל אורכו ורוחבו של אזור הנגב. במקום שלל פריחות, עצים ופעילויות לכל המשפחה, תוך שבגבעות, בהרים ובמישורים פרוסים מרבדים על מרבדים של פרחי כלניות אדומים ומרהיבים.

שמורת רכס בשנית – בנוסף לצימרים בצפון, באזור צפון רמת הגולן ליד מושב אלוני הבשן, חוץ משפע תוכלו לטייל ברכז של 12 קילומטרים המכונה עצים ומגוון פרחים מרהיבים. באזור זה ניתן למצוא שדות אירוסים סגלגלים, רקפות ותורמוס ההרים.

אזור מגדל העמק – במגדל העמק ניתן בחודשים הקרים להגיע אל יערות של פריחות מדהימות של מגוון רקפות וורודות, לבנות וכלניות אדומות. במקום אפשר לטייל לפסוע בין פרחים, כמו גם לחנות לפיקניק מושלם עם חברים ומשפחה.

לסיכום, אם תרצו לצאת לטיול מרהיב בחודשים הקרים, תוכלו לצאת כבר עכשיו אל מגוון מסלולי טיול ויעדים המציעים פריחה מהממת בימי החורף, וכמעט בכל חודשי השנה.

קראו גם: האתר שיעזור לכם למצוא צימרים בצפון

למאמרים נוספים: