גמילה ממוצץ, חיתולים ודייסה, מתי הגיע הזמן למה

גמילה ממוצץ, חיתולים ודייסה

אם אתם עדיין לא הורים אנחנו רוצים לנפץ לכם מיתוס שקיים ולפיו גידול ילדים הוא משימה פשוטה. חינוך הילדים זו אחת המשימות הקשות ביותר שיש וזאת עקב העובדה כי לכל ילד יש את הרצונות שלו וכל ילד רוצה לממש את האני הפנימי שלו ולהוציא אותו החוצה. לא רק זאת אלא שילדים פועלים על פי הרגלים (ואתם יודעים מה? גם מבוגרים) וכל שינוי בהרגלים הללו יכול להיות מאוד קשה ולגרום לבעיות לא פשוטות. כך יוצא כי הניסיון לגמול את הילד ממוצץ, חיתולים או דייסה הוא קשה ביותר. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי אין חוקיות מתי צריך לגמול את הילדים וכי הדבר תלוי בילד שלכם לגמרי. יש ילדים אשר אפשר לגמול אותם מחיתול בגיל שנתיים ויש ילדים אשר אפשר לגמול רק בגיל שלוש.

האם כדאי להתייעץ עם מומחים בתחום לפני כל החלטה?

מה שאתם צריכים להבין שאתם לא צריכים להילחץ אם הילד שלכם נגמל מחיתול או מוצץ בגיל מאוחר וכי אתם צריכים לתת לו את הזמן שלו. עליכם לקחת בחשבון כי אין כל פסול בכך וכי כאשר הילד ירגיש מוכן אזי אז יהיה הזמן להחליט האם לגמול אותו או לא. על רקע זה אנחנו חייבים לציין גם כי כדאי להתייעץ עם מומחים מתוך פורום הריון ולידה אמא4אמא בנוגע לנושא הזה אך גם לא תמיד וכי הדבר תלוי יותר בשאלה האם אתם נלחצים מכך שהילד שלכם לא נגמל ואז מומחה יכול להרגיע אתכם ולהעניק לכם יותר ביטחון בהחלטות ההוריות שלכם ולוודא כי תקרינו את הביטחון הזה לילד שלכם.

האם כדאי להתייעץ עם ההורים שלנו כיצד לנהוג?

אין ספק כי אמא ואבא שלכם שלכם יודעים דבר או שניים על גידול ילדים כי הרי הם גידלו אתכם. עם זאת, עליכם לזכור כי מה שהיה נהוג לפני שלושים שנה או עשרים שנה הוא לא בהכרח נכון היום וכי יכול מאוד להיות כי ההורים שלכם כבר לא מעודכנים בשיטות הגידול שנמצאו נכונות וטובות לזמן שלנו. ייעוץ עדכני תוכלו לקבל מהורים באתר https://www.ima4ima.co.il שנמצאים בדיוק בשלב בו אתם נמצאים

למאמרים נוספים: