ביטחון עצמי לילדים

ביטחון עצמי לילדים

אחד הדברים הכי חשובים בפיתוחו ובגדילתו של כל ילד וילדה, הוא נושא ביטחון העצמי שיש או אין להם. איך תוכלו להעניק יותר ביטחון עצמי לילד שלכם האם זה בכלל תלוי בכם או שמה זה תלוי רק בילד. בואו נבין על כך יותר.

ביטחון עצמי לילדים

ביטחון עצמי לילדים הוא משהו שיכול לבנות ילד או חלילה להרוס אותו בחיים. ביטחון עצמי הוא לא רק עבור השנים הראשונות של הילד ליד ספסל הלימודים אלא הוא נושא שמשפיע רבות על כל חייב ועיצוב אישיותו של הנער.

כיצד הורים יכולים לבנות הערכה עצמית לילדים

כל ילד הוא שונה. הערכה עצמית עשויה להיות קלה יותר עבור ילדים מסוימים מאשר לאחרים. יש ילדים שמתמודדים עם דברים שיכולים להוריד את ההערכה העצמית שלהם למקום נמוך מאוד. אך גם אם ההערכה העצמית של הילד נמוכה, ניתן להעלות אותה.

מה לעשות כדי לעזור לילדים להרגיש טוב עם עצמם

עזרו לילדכם ללמוד לעשות דברים. בכל גיל, יש דברים חדשים שהילדים יכולים ללמוד. אפילו במהלך הילדות, כל לימוד, תורם רבות להתפתחות הילד. ככל שילדכם גדל, משימות כמו ללמוד להתלבש, לקרוא או לרכוב על אופניים, הם דברים שתורמים רבות להערכה העצמית של הילד.

כאשר מלמדים ילדים כיצד לעשות דברים, חשוב להראות ולעזור להם בהתחלה בעצמכם. ואז תנו להם לעשות מה שהם יכולים, גם אם הם עושים טעויות. היו בטוחים שילדכם יקבל הזדמנות ללמוד, לנסות ולהרגיש גאה בעצמו.

מחמאות

שבחו את ילדכם, אך עשו זאת בחוכמה. כמובן, טוב לשבח את הילדים, השבחים והמחמאות שלכם עוזרים לו להבין שאתם גאים בו. אז פרגנו והרימו אותו ואת רוחו כמה שרק תוכלו.

למאמרים נוספים: