האם יש דרך למנוע עובש במקלחת?

עובש במקלחת

עובש במקלחת זה לא משהו שאנחנו מזמינים. אך מה לעשות שזה בהחלט קורה? העובש מתגנב לו תחילה בפינות פחות נראות לעין אך מהר מאוד הוא מתחיל להתפשט עוד ועוד. הוא מגיע לכל מקום בחדר האמבטיה. אם יש לכם ווילון אמבטיה, אתם תגלו פתאום כי הנקודות השחורות מנדות גם את שולי הווילון, הקרמיקה, הרובה שבין האריחים ואפילו התקרה מתכסה במעטה 'מדהים' של שכבת עובש.

אם לא תסירו את העובש, הרי שהוא לא יראה כל סימני נסיגה. ההיפך הוא הנכון. העובש ימשיך להתפשט ויגיע לעוד ועוד מקומות כאשר העובש כלל אינו רתע משום חומר. גם חלון אלומיניום עשוי לתפוס את העובש. התוצאות כמובן לא נעימות כל וכלל. ועדיין לא התייחסנו לנושא הבריאותי.

מאוד לא בריא לשהות ביחד עם עובש במקלחת בחדר כזה עלול לפגוע בבריאותם של בני הבית.

אז מה עושים עם העובש?

אז ברור שאת העובש חייבים להסיר ואם אפשר למצוא את הדרך למנוע את התפתחות העובש, הרי ברר שזה יהיה עדיף.

האמת היא שיש בהחלט מה לעשות עם העובש, גם לאחר שהוא בר התפשט ויש גם דרך למנוע את התופעה מראש.

בגדול נוכל לומר כי אם רק נדאג לאוורור מתמיד של חדר האמבטיה אן של המקלחת, הרי שזה מה שימנע את התפתחות העובש. כי מה בעצם גורם לעובש להצטבר דווקא בחלל המקלחת?

הרטיבות, הלחות והתנאים המעולים המתאימים בדיוק לנבגי העובש.

אם תנסו לעקב תגלו כי העובש מגיע הרבה יותר בעונת החורף לעומת הקיץ. כי בחודשי החורף יש את הניגודיות בין הקור שבחוץ לבין החום בפנים, בנוסף חדר האמבטיה יהיה סגור יותר מבחינת אוורור כי המתקלחים רוצים לשמור על חום החלל כך שהעובש מקבל את התנאים הכי מדהימים לצורך ההתפתחות שלהם.

מונעים את התפתחות העובש

אם נקפיד על אוורור של חדר האמבטיה, נשים לב כי ברוב שעות היום החלון יהיה פתוח, נשמור שהחדר לא יגיע למצב שהוא מלא באדים בלי יכולת להשתחרר, נוכל בהחלט להבטיח כי העובש לא ימהר למצוא לו שביתה אצלנו.

לעוד מידע על טיפול בעובש, הכנסו לכתובת http://en-ovesh.co.il/

למאמרים נוספים: