אם חד הורית? אולי מגיע לך החזר מס!

החזר מס לאם חד הורית

אזרחים רבים במדינת ישראל מגלים כי גבו מהם מיסים מעבר לסכום שהם היו חייבים לשלם. והיות שכך הם זכאים לקבל החזר מס. מה זה אומר? שהם יכולים להגיש בקשה להחזר מס ולקבל לידיהם את סכום הכסף ששייך להם ונמצא כעת בידי רשויות המס. מקרים כאלו עשויים להתרחש בהזדמנויות שונות. אחד המקרים הרווחים הוא מקרה בו יש לאזרח נקודות זיכוי גבוהות בשל מצבו המשפחתי אך בחישוב המס לא הייתה התייחסות לכך. כמו כן במקרים בהם מצבו המשפחתי של האזרח השתנה במהלך תקופת העבודה ואילו הנתונים מול הרשויות לא עודכנו.

החזר מס לאם חד הורית

אם חד הורית זכאית לנקודות זיכוי גבוהות בשל מצבה המשפחתי. כמובן שגם מספר הילדים שלה משפיע על הנקודות. ולכן במידה והיא משלמת מיסים כשכירה או כעצמאית היא עשויה להיות זכאית להחזר. כדי לבדוק את הזכאות שלה חשוב לבדוק את המעמד שלה מול רשויות המס. לבחון אילו סכומים היא שילמה כמיסים בתקופת היותה אם חד הורית. ולחשב האם הסכום שהיא שילמה גבוה ממה שהיא חייבת לשלם עליו.

חישוב כזה ייעשה במקצועיות רבה על ידי איש מקצוע מתחום החזרי מס. הלה יבדוק את התיק שלה לעומק, יבקש את כל המסמכים הנדרשים וישווה את כל הנתונים הללו אל מול טבלאות החישוב. במידה והמסקנה שלו היא שהאישה אכן זכאית להחזר הוא יוכל להגיש עבורה את הבקשה. כמובן שעליה להמציא את כל המסמכים הנדרשים כדי להגיש את הבקשה. לאחר תקופת מה מאז הגשת הבקשה היא קיבל לחשבון הבנק שלה את ההחזר המגיע לה.

האם אפשר לבד?

אפשר לומר כי מדובר על פרוצדורה שאינה מורכבת מאוד ויש אזרחים וגם אזרחיות שמצליחים להסתדר עם זה מצוין. הם מגישים בקשות, מצרפים מסמכים ומקבלים לידיהם את החזרי המס. אבל לא כולנו בנויים לכך. ורבים מאתנו מאבדים ידיים ורגליים בכל מה שקשור להתנהלות מול רשויות וארגון מסמכים. אם גם את מתקשה ורוצה לקבל עזרה בעניין תוכלו להיפגש עם נציג של חברה אמינה אשר ינהל עבורך את התהליך.

למאמרים נוספים: