עש הטבק – נעים להכיר!

עש הטבק הוא מזיק שנמצא בתעשיית הטבק. זהו עש קטן וחום וניתן למצוא אותו במקומות רבים בעולם. עש הטבק הוא מזיק לגידול הטבק. עש זה עלול לגרום לנזק משמעותי ליבול. הזחלים של עש זה ניזונים מעלים של צמחים ומשמידים אותם כדי לשרוד. הם גם וקטור לווירוסים רבים המשפיעים על צמחים, כמו וירוס פסיפס טבק ונגיף תלתל עלה, שיכול להתפשט בשדה שלם בעונה אחת בלבד. ריסוס חומרי הדברה או שימוש בשיטות הדברה אחרות משמשים לרוב כפתרונות נגד מזיק זה מכיוון שהם קלים לשימוש ולא יקרים. עם זאת, לפתרונות הללו יש חסרונות כמו הגברת העמידות בחרקים וזיהום הסביבה שלנו בכימיקלים רעילים שעלולים להזיק לאנשים וחיות בר

תהליך הדברת עש הטבק

עש הטבק הוא מזיק נפוץ הפוגע בגידולי הטבק. לעתים קרובות הם מרוססים בחומרי הדברה כדי לשלוט באוכלוסייתם. עש הטבק הוא סוג של עש הניזון מטבק וצמחים יבשים אחרים. ניתן לשלוט בה באמצעות ריסוס הצמחים בחומרי הדברה, אך ניתן גם לצמצם את אוכלוסייתו באמצעות פרומונים. הפרומונים משתחררים לאוויר ומפתים עשים זכרים למלכודות שם הם נהרגים. 

גילוי עש הטבק 

עש הטבק התגלה לראשונה בשנת 1883. הוא קיים בכל יבשת מלבד אנטארקטיקה. עש הטבק נמשך לאור וניתן למצוא אותו ליד חלונות או כל מקורות אור אחרים בלילה. עש הטבק הוא סוג של עש במשפחת הפירלידים. הוא נמצא בצפון אמריקה, מרכז אמריקה ודרום אמריקה. הזחלים ניזונים מצמחים כולל צמחי טבק. עש הטבק הוא מזיק שקיים כבר כמה שנים והתפשט למקומות רבים בעולם, קראו באתר חברת הדברה מיכאל ובוריס https://www.zurpestcontrol.co.il על המזיק ודרכי הטיפול בו. העש מטיל ביצים בעלי טבק ואז הביצים בוקעות לזחלים. הזחלים אוכלים את העלים, מה שגורם להם להשחים ומפחית מאיכותם.

 

למאמרים נוספים: