מה התקרה של האלכוהול המותר בדם בנהיגה ברכב?

מה התקרה של האלכוהול המותר בדם בנהיגה ברכב?

כל נהג יודע שאסור לעלות על הכביש אחרי ששותים. השפעת האלכוהול על שיקול הדעת בזמן הנהיגה יכולה להיות מכריעה וללא ספק יכולה לגרום לנהג לנהוג בצורה מאוד לא בטוחה. יתרה מזו, השפעת האלכוהול עלולה להוביל לתוצאות מאוד קשות, כולל למקרים של תאונות דרכים בהן מעורבים אנשים נוספים. 

יחד עם זאת, לא בכל מקרה יש לאלכוהול השפעה על הנהג ולכן, גם החקיקה מתירה כמות מסוימת של אלכוהול בדם בזמן הנהיגה. אין איסור מוחלט על צריכת אלכוהול, אלא יש קביעה של רמות תקרה מסוימות, קראו בהרחבה באתר עורך דין נהיגה בשכרות. כלומר, המדינה קבעה רף מקסימאלי מסוים אותו אסור לחצות. נהג שנתפס עם כמות אלכוהול מתחת לאיסור, לא ייענש אלא אם יתברר שיש לחומר השפעה על אופי הנהיגה שלו והוא מהווה סכנה לסביבה. 

לפני שנסביר מהי התקרה, חשוב להבהיר שזה יכול להשתנות בהתאם לרוח הזמן וכן למחקרים שונים שנערכים מעת לעת ובוחנים את השפעת האלכוהול על איכות הנהיגה של הנהג. 

מהי התקרה המותרת?

בעיקרון, מדובר על כמות של יותר מ-50 מיליגרם אלכוהול בדם, או 240 מיקרו גרם אלכוהול בכל נשיפה במכשיר ינשוף שנמצא ברשות המשטרה. אם רוצים לדעת בכמה מדובר מבחינת כוסות, הרי שמדובר על כוס יין אחת או שליש כוס בירה. 

צריך לומר, אנשים בוגרים, עם מבנה גוף גדול, סביר להניח שכמות כזו, בוודאי אם יש להם ניסיון בשתייה, לא תשפיע עליהם כלל. לכן גם כמויות מעבר לכך ייתכן ולא ישפיעו על התוצאות. אך מוטב לא לקחת את הסיכון ולהישאר בגדר הנורמה. אף אחד לא היה רוצה למצוא את עצמו מורד מהכביש בגלל צריכת אלכוהול מעבר למותר, ולהתמודד עם אשמה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול

 

למאמרים נוספים: