סוגי עדשות מגע

עדשות מגע מאפשרות לנו להיפרד מהמשקפיים ולתקן את הירידה באיכות הראיה באמצעות עדשות מגע שאינן נראות לעין. העדשות הללו גם משפרות את הראייה ומקנות לנו ראייה איכותית ונקיה יותר ממה שנוכל לראות בעזרת משקפיים. מעבר לכך אנו נהנה ממראה נאה בלי משקפיים שמסתירות לנו את העיניים. כמובן שחשוב מאוד לבחור עדשות מגע מתאימות ונוחות לנו כדי שהן תבאנה את התועלת הרצויה בלי לפגוע בעיניים ובבריאות שלנו.

סוגים של עדשות

כאשר בוחרים עדשת מגע צריך לראות בראש ובראשונה את הבריאות של העין ואת שיפור הראייה. זו מטרת העל ואין כל דבר אחר שישפיע על הבחירה שלנו. בשלב זה נגלה שיש כמה וכמה אופציות לבחירה. ראשית נבחין בעדשות תוצרת חברות שונות ומגוונות. לכל חברה יתרונות ומוצרים מסוימים שהיא משווקת, כמו עדשות צילינדר או עדשות מגע מולטי פוקל. חשוב שנזהה איזו חברה מתאימה לנו ואילו עדשות יוכלו להיות לנו לעזר.

מלבד לחברה יש להבחין בנקודה נוספת והיא משך השימוש בעדשות. יש עדשות שמתאימות לשימוש קבוע, אחרות מתאימות לשימוש משך חודש, יש גם עדשות יומיות. אלו עדשות שנשתמש בהן ליום אחד בלבד ועם תום השימוש נשליך אותן. נבין כי לכל אחד מתאימה עדשה אחרת זאת בהתייחס למבנה העין, ללקות הראייה, לשיקולי נוחות וכן הלאה. 

להתאים בעזרת אופטומטריסט מומחה

כדי שהעדשות שאתם רוכשים יביאו עימן את התועלת הרצויה, שיהיה לכם נוח בעין ונוח גם לשימוש יומיומי חשוב להתאים אותן בעזרת אופטומטריסט מומחה לעדשות מגע. לאחר בדיקה יסודית יתבררו נקודות שונות ביחס לעיניים שלכם ויוחלט איזו עדה תוכל להיות לכם מתאימה ונוחה. סוגי עדשות מגע שונים קיימים כיום בחנויות המתמחות כמו אתר https://www.ioptix.co.il/, כדי לאפשר לכל אחד לאתר את העדשות הנוחות שמתאימות לו מכל בחינה שהיא.

למאמרים נוספים: