הקאות בהריון

הקאות בהריון

הקאות בהריון הן אולי אחת מהתופעות הנפוצות ביותר, מספר רב של נשים הרות יוכלו להעיד על כך. גם עולם הרפואה לא תמיד יכול לספק הסברים מאין נובעות ההקאות הללו, אולם קיימת סברה  כי  המקור שלהן הוא בשליה.

יותר מעובר אחד

אם ברחם גדלים להם תאומים, אזי המצב יחמיר, זאת מכיוון שברחם של האישה ההריונית לא שליה אחת אלא שתיים. בחילות הבוקר וההקאות הינן חמורות יותר במקרים הללו וכך גם הסבל.

מה עוד יכול להשפיע על הקאות בהריון?

ישנם גורמים מסוימים שלאישה אין שום שליטה עליהם. יכולה זו להיות תופעה הקשורה לגנטיקה, למשל האם של האישה ההרה, גם היא סבלה מתופעת הקאות בהריון.

הורמונים

לנשים בהריון רמת הורמונים גבוהה מאוד, עניין זה עשוי להשפיע על מערכת העיכול, מה שעלול לגרום לתופעת הריפלוקס או צרבת, וזה מוביל היישר אל בחילות בהריון. גם נוכחות של חיידק ההליקובקטר עשוי להחמיר את המצב ולהוביל נשים בהריון היישר למסלול בחילות בוקר.

הקאות הנמשכות זמן רב

והיה ומדובר בהקאות מרובות, העניין עלול לגרום להתייבשות, לאיזון נוזלים בעייתי, אולם בנוסף לבעיות הללו, ייתכן גם זיהום, חשוב להדגיש כי זיהום זה לא תמיד נמצא אצל נשים הרות שסובלות מבחילות בוקר. כמו כן האיזון של האלקטרוליטים נפגע כמו גם מאזן בחומצות של הקיבה, ויש נשים שאף משילות ממשקלן.

הטיפול המומלץ ביותר

על מנת למנוע הקאות בהריון או להוריד את תכיפותן, מומלץ לשנות את הרגלי התזונה של האישה ההרה, ולעיתים גם עולה הצורך להתאשפז בבית חולים, בכדי להחדיר דרך הוריד הן אלקטרוליטים והן נוזלים.

והיה וטיפול זה איננו עוזר, יינתן טיפול תרופתי. בדרך כלל משלבים כמה סוגים של תרופות, שכן חלק מהנשים בהריון עלולות לסבול מתופעות לוואי.

מומלץ לקרוא מידע באתר https://www.morning-sickness.co.il

 

למאמרים נוספים: