אילו חומרי ניקוי חלונות מומלצים ומה כדאי לשים לב כשאתם מנקים

מי מכם לא נהנה להיכנס לבית מסודר, נקי, שמריח טוב ונראה מבריק? סביר להניח שמרבית האנשים יעדיפו זאת על פני בית מבולגן ומאובק. דגש מיוחד מומלץ לשים על ניקיון של חלונות הבית אשר מהווים מעין מראה של הבית מבפנים החוצה ומבחוץ פנימה. ניתן למצוא כיום מבחר רחב מאוד של חומרי ניקוי לחלונות, כפי שקיימות מבחר חברות ניקיון בכל רחבי הארץ כמו ג'נסיס ניקון חלונות) ולכן חשוב לבדוק לעומק איזה חומר ניקוי הכי יתאים לצרכים שלכם, הן מבחינת הריח שיותר אחריו החומר והן מבחינת השפעתו על בריאותכם. 

טיפים לניקוי חלונות 

הזכוכית עשויה שכבות כאשר שימוש לא נכון בחומרים מסוימים עלול לקלף את שכבותיה וליצור בה שריטות וכתמים לכן בתור התחלה מומלץ מאוד להימנע מלהשתמש בחומרי ניקוי שאינם מיועדים לניקוי החלון. בנוסף, על מנת להבריק את החלון מומלץ מאוד להיעזר במגב ככלי עזר לפעולת הניקוי. המגב יסייע לכם להשאיר חלון מבריק ללא סימנים. להבדיל, שימוש בעיתון ככלי עזר בעת ניקוי החלון סביר להניח יהיה אפקטיבי הרבה פחות. דבר חשוב נוסף, העדיפו לנקות את החלונות שלכם כאשר הטמפרטורה בחוץ אינה חמה מידי על מנת להימנע מייבוש מהיר של הנוזל בו תשתמשו וסימנים שיוותרו על החלון כתוצאה מכך.

מדוע חשוב לנקות חלונות?

ניקוי חלונות לדירות אמנם נחשב לאחת מעבודות הניקיון המאתגרות אך מדובר בפעולה חשובה, ולא רק מבחינה אסטטית. חלונות הבית, המפרידות בין החלק הפנימי של הבית לחיצוני, צוברות כמויות של אבק ולכלוך שמגיעים מבחוץ. כמו כן, החלונות צוברים חיידקים מהמגע האנושי בעת פתיחה וסגירה שלהן ויש חשיבות רבה לנקותם כך שלא יעברו חיידקים על ידי מגע, בדיוק כפי שחשוב לנקות את כל אזורי הבית. 

למאמרים נוספים: