דמי כיס לילדים – האם זה עדיין תקף בימינו

דמי כיס. איזה צליל מתוק היה למילים הללו כשהיינו צעירים… אז האמת היא שהצליל המתוק נשאר אבל הוא עבר כמובן  לדור הבא. בהנחה שאנחנו אכן מעניקים להם את דמי הכיס הללו כמו שאנחנו קבלנו כשהיינו בגיל שלהם.

דמי כיס לילדים זה לא חייב להיות משהו מאוד גדול. זה יכול להיות רק שקלים ספורים אך זה יספיק בדרך כלל רק לילדים קטנים. עבור השכבה הבוגרת יותר אנחנו כבר צריכים דמי כיס הרבה יותר משמעותיים וגבוהים. אנחנו לא יכולים להסתפק בכמה שקלים כדי להעניק לבוגר או למתבגר את התחושה שיש לו קצת כסף בכיס על כל הוצאה לא צפויה שהוא יצטרך או על כל פינוק שיתחשק לו לפנק את עצמו.

דמי כיס – כמה זה מכביד על התקציב שלכם

אז האמת היא שאי אפשר לתת כאן כללים או מספרים מוגדרים של כמה כסף צריך להעניק לילדים כדמי כיס. כי אין כאן באמת משהו שרירותי או קבוע. יחד עם זאת תמיד חשוב לזכור ולהבין כי אסור להגיע למצב של איבוד שליטה על התקציב החודשי ואסור להוציא יותר מידי כסף על דמי כיס אם זה יהרוס את כל האיזון שלכם מבחינה כלכלית ואף ייצור ציפיות גבוהות מיד אצל הילד שפשוט יתחיל להבין שיש ברז של כסף וכל מה שהוא רק מבקש וכמה שהוא רק מבקש הוא מקבל ללא עפעוף וללא מצמוץ.

דמי כיס בגבול ומידה

אז אם אתם רוצים להיות הורים מנחמדים שנותנים יותר מהסטנדרט, אתם חייבים לעשות לעצמכם מסגרת וגבול ולקבוע מהי התקרה של דמי הכיס האפשריים מבחינתכם. אל תיסחפו ואל תצאו משליטה. כי זה עלול לעלות לכם ביוקר.

למידע נוסף על דמי כיס לילדים אתם מוזמנים לבקר באתר ייעוץ לכלכלת המשפחה 

 

למאמרים נוספים: